9 betegség, ami a fejfájás hátterében állhat: ezért fontos, hogy orvoshoz fordulj
![Borítókép: 9 betegség, ami a fejfájás hátterében állhat: ezért fontos, hogy orvoshoz fordulj](https://cms.static.marquardmedia.hu/data/cikk/349/349369.1160x480.jpg)
Alapvetően két nagy csoportja van a fejfájás jelentkezésének. Az egyik csoport esetében abszolút önálló betegségnek tekinthető a fejfájás. Ebben az esetben az a nehézség, hogy nincsen jelenleg olyan gyógymód, mely minden esetben kezeli a helyzetet, és az esetek nagy százalékában kizárólag tüneti kezelés lehetséges. Ebbe a kategóriába tartozik többek között a migrén, a tenziós és a cluster fejfájás is.
A másik nagy csoport a másodlagos fejfájás. Ebben az esetben önmagában a fejfájás kizárólag tünete az alapbetegségnek. Így értelemszerűen ahhoz, hogy elmúljon az adott tünet, szükséges megtalálni az alapbetegséget, melyhez nagyon komoly, alapos kivizsgálás szükséges. Ugyanis számos betegség tünete lehet a fejfájás, méghozzá az egészen könnyen kezelhetőktől az egészen súlyosakig.
![](https://cms.static.marquardmedia.hu/data/cikk/349/349293.640.jpg)
Mikor forduljunk orvoshoz?
Amennyiben tartós ideje küzdünk fejfájással, ami nem köthető migrénhez, fronthoz, vagy éppen fáradtsághoz, akkor érdemes felkeresni elsősorban a háziorvost, hogy segítsen a megfelelő szakember kiválasztásában. Miután önmagában a fejfájás rengeteg betegség tünete lehet, így szükséges megvizsgálni az emelett jelentkező tüneteket, továbbá ellátogatni olyan szakemberhez – legyen az neurológus, onkológus, belgyógyász, esetleg fül-orr-gégész, szemész vagy reumatológus – aki alaposan ki tudja vizsgálni a problémát, és hosszú távú megoldást tud rá nyújtani, hiszen csak az alapprobléma kezelésével orvosolható a fejfájás. Ennek hiányában kizárólag tüneti kezelés érhető el, amely nem képes megoldani a problémát.