10 dolog, amit felejts el, ha gyaloglással akarsz fogyni

1. Lépésszámláló nélkül gyalogolni
Ha fogyni akarsz, kezd azzal, hogy lépésszámlálóval pár napig figyeled, átlagosan hány lépést teszel meg egy nap, és először ezt növeled napi 2000 lépéssel. Ez után folyamatosan figyeld, hogy állsz a lépések megtételével a nap folyamán, és ha simán megy a dolog, növeld még 200-re a napi lépések számát.
Ne feledd: a napi 10.000 lépés csak ajánlott, de ha alapvetően egész nap talpon vagy, ezt bátran túl is teljesítheted.
2. A kifogásokat
Hidd el, minden nap lehet jobbnál jobb kifogásokat találni, miért ne teljesítsd a napi sétaadagodat. És minden egyes nap ellent kell állnod a kísértésnek, és rávenni magad, hogy igenis csináld! Ha kell, vezess edzésnaplót, hogy feketén-fehéren lásd, mennyi sportolást hagytál ki az elmúlt időszakban.
3. Azt a meggyőződést, hogy a gyaloglással több kalóriát égetsz el
Bár a tempós!! séta segít a kalóriák égetésében, egy óra alatt körülbelül 300 kalóriát égetsz el vele - ami azért nem annyira sok, egy kis szelet nasival simán megeszel ennyit. Figyelj arra, hogy a séta ne azért legyen, hogy többet ehess - ha valóban fogyni akarsz, kalóriadeficitnek kell létrejönnie!

4. A frusztrációt, ha nehezen kapsz levegőt!
Ha a tempós séta közben kezdesz fáradni, és kapkodod a levegőt, azzal az égvilágon semmi baj sincs, sőt, egy jó jel, hogy valószínűleg zsírégető zónában vagy. Annyit tehetsz, hogy tényleg alaposan bemelegítesz, és utána iktatod be a 30-60 perces intenzív sétát!
5. Hogy minden nap pontosan ugyanazt a tervet kövesd!
Minden egyes nap pont ugyanannyit sétálsz, ugyanolyan tempóval, egyetlen útvonalon? Ha gyaloglással fogynál, variálj az edzéseken: legyenek gyorsabb napok, könnyebb napok, intervall gyaloglás - mindnek van előnye. Nem árt, ha az izomépítésre is koncentrálsz, terheled magad, kihívásokat állítasz magad elé - a gyaloglásban is.
6. Az illúziót, hogy jól tudod, mennyit eszel
Akárhonnan nézzük, a fogyáshoz bizony figyelni kell az étkezésedre is - de őszintének kell lenned magaddal szemben! Nem árt, ha hetekig étkezési naplót vezetsz, és egy szakemberrel beszéled át a hibákat, de számtalan ilyen applikáció is van már, amik számolják a napi kalóriabevitelt, és ötleteket is adnak.