A Covid-19 közhely, amin rendszerint felhúzom magam (pedig inkább röhögnöm kéne)

idegesítő,vírus Forrás: Getty Images
Szerencsére az Internet Népe is felfedezte lehetőségeket, amik ebben a koronavírus-közhelyben rejlenek.

Tudjátok, van ez a járványhelyzet, ami miatt a világ jelentős része hetek óta otthon ül. Aminek számtalan következménye van, hol felemelő, hol drámai, hol mindkettő. Például újra és újra szárnyra kapnak a híresztelések, miszerint a vadon élő állatok elkezdték visszahódítani az ember lakta területeket.

Ezeknek egy része fake newsnak bizonyult (például a fenti delfines történet); akárhogy is, rengetegen látják úgy, hogy most áll helyre a dolgok rendje.

A Föld most gyógyul. Tisztul a levegő és a vizek. A koronavírus a megoldás, az ember a probléma. Mi vagyunk a vírus
záporoznak a Twitter-bejegyzések.

Namármost félreértés ne essék: soha, soha nem becsülném alá a fenntarthatósági szempontokat. Ha egyvalaminek örülök a nagy bezártságban, az a tisztuló levegő, a csökkenő üvegházgáz-kibocsátás. Még akkor is, ha pontosan tudom, hogy ez csak átmeneti, és a járvány nem fogja „meggyógyítani” a Földet. A problémám inkább, ami miatt a „most legalább fellélegzik a Föld” típusú gondolatokkal ki lehet engem kergetni a világból, az, hogy cinikusnak tartom ezt a hangvételt, ami, úgy látszik, halottak, súlyos betegek és további veszélyeztetettek százezreit nem tartja túl nagy árnak. Nagyon szeretnék hinni abban, hogy más módja is van a Föld meggyógyításának.

Szerencsére nem csak én gondolkozom így: a közösségi oldalakat az utóbbi időben elárasztották a parodisztikus mémek, amelyek megvilágítják, hogy miért elhibázott a „mi vagyunk a vírus” gondolatmenet:

„Az Ohio folyó Cincinnatinál mindössze 2 hét karantén után. Talán mi vagyunk a vírus”

(Ha valaki nem értené, a fotók az olaszországi Velencében készültek.)

„Nahát. A tehenek visszatérnek a tengerbe. Gyógyul a természet. Mi vagyunk a vírus.”

„Kinézek reggel az ablakon és mit látok? 65 millió év után visszatérnek az egykor őshonos fajok Pennsylvaniába. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a vírus.”

„Tegnap Floridában. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a vírus.”

„Tisztán látszik a Hold, mert nincs légszennyezettség. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a vírus.”

„Az állatok visszatérnek a természetbe. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a vírus.”

„Wow. A norvégiai Oslóban 2003 óta most először figyelhető meg az őshonos darált marha. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a vírus.”

„Lassan visszahódítják Chicagót ezek a bájos házascskák a 90-es évekbeli társasházaktól. Gyógyul a természet, mi vagyunk a vírus.”

„Most, hogy mindenki karanténban, a pizzák lassan visszatérnek az itáliai partokra. Gyógyul a Föld, mi vagyunk a probléma.”

„Olyan alacsony a légszennyezettség, hogy látom a felhőben tárolt adatokat!”

Így tölti a karantént egy grafikus a férjével: