Az 5 leggyakoribb tévhit a méregtelenítéssel kapcsolatban: a detox nem egyenlő a léböjtkúrával

Borítókép: Az 5 leggyakoribb tévhit a méregtelenítéssel kapcsolatban: a detox nem egyenlő a léböjtkúrával Forrás: Ivan Samkov / Pexels
Egyre nagyobb undorral kortyolgatjuk a kezdetben még finomnak hitt különböző zöld italokat. Óránként rohanunk a mosdóba. A koplalás miatt a szokásosnál ingerlékenyebbek és fáradékonyabbak vagyunk. Mindeközben pedig ott lebeg a szemünk előtt, hogy a méregtelenítéssel megtisztítjuk a szervezetünket. De vajon tényleg ennyi lenne a detox, és egyáltalán szükség van rá? Öntsünk tiszta vizet a pohárba, vagyis oszlassuk el a méregtelenítéssel kapcsolatos tévhiteket!

A méregtelenítés

Az első élményem a méregtelenítéssel kapcsolatban még gyerekkoromból való. Tisztán emlékszem rá, mikor anyukám, kolléganőivel együtt fellelkesedve káposztaleves-kúrával igyekezett megtisztítani a testét. Akkoriban még nem volt annyi detox csodaszer, mint manapság, a káposztaleves viszont hatalmas divat volt. Már akkor sem értettem, hogy miért jó napokig azon élni, és felnőttként sem jöttem rá, bár nem is próbáltam.

Forrás: Josh Millgate / Unsplash
A méregtelenítés nem feltétlen arról szól, hogy napokig zöldség- és gyümölcsleveken, illetve gyógyteákon élünk.

Kísérleteztem azonban más felkapott méregtelenítő módszerrel, például azzal, amiben egy speciális szirupot kell vízben feloldani, citromlével és Cayenne-borssal összekeverni, és ezt inni néhány napig. Állítólag ettől energikusnak kellett volna éreznem magam, és a toxinok mellett a pattanásoktól és pluszkilóktól is megszabadulni. Hát, egyik sem jött össze, de csak jóval később jöttem rá, hogy nem azért, mert elszúrtam valamit, hanem mert az alapvető koncepció volt rossz. A méregtelenítés ugyanis nem arról szól, hogy koplalunk és böjtölünk, ahogy a legtöbben hiszik.

Az alábbi galériában tisztázzuk a tisztító kúrákkal kapcsolatos téveszméket: