4 jel, hogy beindult a szervezetedben a ketózis, vagyis a zsírégetés folyamata

zsírégetés,ketózis,ketogén diéta,zsírégető diéta,zsírégető étrend Forrás: getty images
Ha gyakran olvasol a fogyásról és a legújabb diétákról, biztos észrevetted már, mekkora hájp övezi külföldön a ketogén diétát: a zsírban gazdag, szénhidrátszegény étrendet, ami segít a fogyásban.

A célja, hogy a diéta követői elérjék a ketózist, vagyis a zsírégetést - ennek során ugyanis nem szénhidrátokból, hanem zsírból nyer energiát a szervezet.

Alapvetően a glükóz biztosítja az emberi test számára az üzemanyagot, mely a szénhidrátban gazdag ételekben található meg. Azonban ha drasztikusan csökken a bevitt szénhidrát mennyisége, az elraktározott zsírt bontja le a szervezet. A máj ketonokat állít elő a zsírból, ezek pedig a véráramba kerülnek és energiaként hasznosulnak. Innen ered a ketogén étrend neve is.

A következő jelek pedig mind azt jelzik, hogy beindult a szervezetedben a zsírégetés folyamata:

Kellemetlen szájszaggal és testszaggal küzdesz

Lehet, hogy a ketózis jó az alakodnak, az illatodnak viszont kevésbé. A zsírégetés során aceton is keletkezik, ennek köszönhetően pedig megváltozik a leheleted és a verejtéked illata is.

Rettenetesen fáradékony vagy

Amíg a szervezeted átáll az új, szénhidrátban szegény étrendre, biztos, hogy fáradékonyabb leszel. Éppen ezért fontos, hogy megkíméld magadat ebben az időszakban. Két hétnek kell eltelnie, hogy fokozatosabban elkezdd energikusabbnak érezni magadat.

Izomgörcsökkel küzdesz

Az alacsony szénhidráttartalmú diéta egyik mellékhatása, hogy felborítja a szervezet elektrolit- és ásványi anyag egyensúlyát, ezért könnyen lehet, hogy kálium-, só-, és magnéziumhiányban szenvedsz. Érdemes olajos magvakat, avokádót, levélzöldségeket és halakat is fogyasztanod, hogy elkerüld a problémát!

Csökken az édesség iránti vágyad

Mivel az összes diéta során kerülnöd kell a feldolgozott ételeket és a nassolást, egy idő után teljesen átáll a szervezeted az új étrendre, ennek hatására pedig kevésbé kívánod az egészségtelen ételeket.

Olvasnál még a témában?