Flörtölés vagy barátkozás? 7 jel, amit könnyen félreérthetsz

Borítókép: Flörtölés vagy barátkozás? 7 jel, amit könnyen félreérthetsz Forrás: pexels/Andrea Piacquadio
Mosolyog, véletlenül hozzád ér, élénken tartja a szemkontaktust – ez flört vagy csak barátkozás? Vannak olyan jelek, amiket jobb, ha nem értesz félre, és megelőzheted a kínos pillanatokat.

Ha szimpatizálunk, barátkozunk valakivel, hasonló jelzéseket küldhetünk, mint amikor flörtölünk. Persze, az érzelmi töltet egészen más, néha csak árnyalatnyi különbségek vannak a jelzések között, éppen ezért jobb, ha már az elején tisztában vagy azzal, mi, mit jelent!

Szemkontaktus és mosolygás

A szemkontaktus és a mosolygás olyan alapvető nonverbális jelzések, amikkel a szimpátiánkat fejezzük ki. A szemkontaktus azonban – még ha intenzív is – önmagában nem feltétlenül jelent flörtölést. Az viszont már más eset, és szemezésnek nevezhetjük, ha a szemkontaktus hosszan tartó és mély. Ha mindezt még szenvedélyes mosoly is kíséri, nincs min agyalni, biztos, hogy flörtölnek veled.

Testbeszéd

Rengeteg könyv és írás foglalkozik azzal, hogy milyen a testbeszédünk, amikor ismerkedünk, flörtölünk. Ha például valaki az arcát és testét feléd fordítja, közben pedig a felsőtestével is az irányodba mozdul, az mindig az érdeklődés jele, mint ahogy az is, ha tükrözi a mozdulataidat. De mindkettő lehet a puszta szimpátia jele is, ezért ezeket a jeleket mindig kontextusban értelmezd, ne magukban.

Forrás: pexels/Jopwell

Véletlen érintések

Amikor valakivel egy hullámhosszra kerülünk, akkor rendszerint tudat alatt működésbe lép egy olyan ösztön, aminek hatására fizikálisan is közelebb szeretnénk kerülni hozzá. Ilyenkor előfordulhat, hogy akaratlanul is megérintjük a vállát, a karját, hogy ezzel is erősítsük a kapcsolódást. Ha nem régi barátként beszélgetsz valakivel, és sűrűn tapasztalod a véletlen érintéseket, akkor jó eséllyel flörtölnek veled.

Gyakori kommunikáció

Sokan élénk kommunikációt tartunk fenn a barátainkkal az online térben, fotókat küldünk arról, hogy éppen hol vagyunk, mit csinálunk, bevonjuk egymást az életünkbe. Tehát magára a sűrű üzenetváltásokra alapozni nem lehet, ha azt akarod eldönteni, többet érez-e a másik a barátságnál. Abba sem érdemes belekapaszkodni, ha valaki hosszú üzeneteket küld: ha a sorai nem tartalmaznak semmilyen utalást a flörtre, nincs bók, nincs incselkedés, akkor baráti csevegésről beszélhetünk csak.

Udvariasság és figyelmesség

Alapesetben az udvariasság és a figyelmesség alapvető kellene legyen minden emberi kapcsolatban, de mi is tudjuk, hogy ez nem feltétlen van így. Pont ezért a szimpla udvariasságot, előzékenységet – ajtókinyitást, székkihúzást, előre engedést – tévesen flörtnek értelmezhetünk. Ha az udvariassági gesztusokon kívül mást nem tapasztalsz, akkor egyszerűen „csak” egy illedelmes emberrel van dolgod.