Rizstejes arcmosás és semmi hideg krém: 10 fiatalító szépségtrükk, amit az ázsiai nőktől leshetsz el

Borítókép: Rizstejes arcmosás és semmi hideg krém: 10 fiatalító szépségtrükk, amit az ázsiai nőktől leshetsz el Forrás: Canva (RyanKing999)
A nyári hónapokban barnaságunk megőrzése volt az első számú feladat, ősszel viszont már inkább a napsugárzás okozta bőrszárasság hidratálása, az egyenletes, feszes, világosabb tónusú bőr visszaszerzése a cél. Számos kultúrában a makulátlan, világos ám életteli bőr az előkelőség, az arisztokrata származás jele. A japán nők életében fontos szerepet kapott a fehér bőr elérése. Ki ne tudná, hogy a gésák fehérre festették az arcukat és elöl-hátul a nyakukat. A fehérség az anyagi jólétet és a tisztaságot jelképezte. A „rizsporos” arcszín nem csak Ázsiában mindennapos jelenség, a nyugati nők közül is egyre többen szeretnék, ha a bőrük világosabb árnyalatú lenne.

A cikk az ÉVA magazin egy korábbi lapszámában jelent meg "Őszi bőrregenerálás keleti módra, örökké fiatal" címmel.

Ha legközelebb szeretnéd, hogy rögtön postaládádba érkezzen kedvenc magazinod, akkor fizess elő rá ITT! Digitálisan is megszerezheted a legfrissebb, de akár régebbi számainkat is, ezt ITT teheted meg!

Szinte naponta jelennek meg új bőrfehérítő krémek a piacon.

A japán márkák mellett feltűnnek a francia és az amerikai kozmetikai cégek luxustermékei is, melyek nem csak fehérítenek, hanem selymességet és rugalmasságot is adnak a bőrnek. A Távol-Keleten az európai szépségideál a követendő példa, ezért kozmetikumaikat helyi hatóanyagokkal, ám nyugati trendeket követve készítik. Magyarországon számos szépségfarmon elérhetőek ősi japán kezelések, ám most bemutatunk otthon elvégezhető ápolásokat, praktikákat is – a hidegebb hónapokra.

Forrás: Canva (RyanKing999)

A keleti nők sosem kennek bőrükre hideg krémeket.

1. Nem titok, a zöld tea nemcsak nom ital, hanem antioxidáns-tartalma miatt vitalizál, detoxikál is. Fogyasztása sokkal egészségesebb, mint a fekete vagy gyümölcsteáké, de szépítő hatását külsőleg is érvényesíthetjük. A főzetbe vattapamacsot mártogatva kitűnő tonikot kapunk, mely kíméletesebb, mint az alkoholos, szárító lemosók.

2. Ázsiában imádják a papírmaszkokat: arcukra a szem-orr-száj környékén kivágott, hatóanyaggal felitatott papírszerű maszkokat terítenek. A hagyományos, vékony pelenkaanyag erre nagyszerű helyettesítő lehet. Keverjük ki a kívánt bőrtípusnak megfelelő mixtúrát, az elkészített anyagmaszkot áztassuk bele egy éjszakán át, majd tegyük a hűtőszekrénybe. Másnap 10–20 percre terítsük az arcunkra. Utána azonnal főzzük ki, hogy többször használhassuk.

Forrás: Canva (Javob Lund)

3. A lótusz, a bambusz és a cseresznyefavirág is kedvelt szépítő alapanyag. Szerencsére az európai kozmetológia sem fukarkodik ezekkel. A cseresznyefa virágának kivonata – bódító illata miatt – nagy favorit Ázsiában: használjuk mi is bátran a vele készült kozmetikumokat.

4. Viccesnek hatnak a YouTube-on fellelhető ázsiai arctornavideók, de a hiedelmekkel ellentétben ezek nem okoznak mimikai ráncokat, sokkal inkább vitalizálják a kevésbé használatos arcizmokat. „Asian face excercise” néven sok ilyet találunk. A mi kedvenceink Melodee Morita tornái.

5. Nyár múltán sem szabad megfeledkezni a napvédelemről. Ugyanúgy használjunk fényvédő faktorral ellátott nappali krémeket, mert csalóka lehet a kevésbé tűző, ám továbbra is könnyen roncsoló napsugárzás.

6. Az ázsiai nők nem ijednek meg a kicsit drasztikusabb arcápolástól, ami annyit tesz, hogy lágy kendők helyett inkább puhább sörtés arctisztító keféket, illetve durvább anyagú törölközőket használnak. Heti 1-2 alkalommal hámlasztó pakolások helyett ilyen egyszerű megoldást is választhatunk. Rizstejjel puhító, citromlével feszesítő pílinget adhatunk a fáradt bőrnek.

7. Hő hatására a különböző hatóanyagok aktívabban működnek. A keleti nők sosem kennek bőrükre hideg krémeket. Tenyérben melegítve, esetleg a palackot/dobozt pár percre langyos vízbe téve elérhetjük az optimális állagot és hőmérsékletet.

8. Nem csak Kleopátra fürdött tejben, az ázsiai nők is élnek ezzel a luxussal. A különbség csupán annyi, hogy állati eredetű tej helyett ők rizstejet használnak. Persze költséges megoldás lenne kádnyi rizstejben lubickolni, de már azzal is csodákat érhetünk el, ha a forró vízbe 3 deci tejet öntünk. Puhább, világosabb lesz tőle a bőrünk.

9. A stresszes bőrre (és lélekre) gyógyír lehet a mozgás s az azt követő meditáció. A keleti harcművészetek, tornák, meditációs gyakorlatok elsajátítása nemcsak életszemléletünkön változtathat, hanem testünkön, erőnlétünkön és izmaink állapotán is.

10. Az ázsiaiak haja eredendően erősebb, mint az európai embereké, színük pedig ébenfekete. Ugyan a haj szerkezete nagyban alkati kérdés, a hajhagymák, a fejbőr ápolásával sokat javíthatunk rajta. Csillogóbbak, erősebbek, élettelibbek lehetnek tincseink a mentateás fejmasszázstól, öblítéstől. Kihűlt mentateával öblítsük le hetente egyszer a hajunkat és a fejbőrünket, majd 5 perc alapos masszázs után mossuk le.