Huszárhagyomány a Budai Várnegyedben

Borítókép: Huszárhagyomány a Budai Várnegyedben
A Budai Várnegyedben nagyszabású hagyományőrző programsorozat zárul a november 2-i hétvégén.

Érdemes kihasználni az utolsó napsütéses hétvégéket, és különleges, szabadtéri programokkal búcsúztatni az őszt. A Budai Várnegyedben nagyszabású hagyományőrző programsorozat zárul a november 2-i hétvégén: lovas huszárok felvonulásával, utcaszínházzal, óriásbábos előadással és kézműves foglalkozásokkal várják a szervezők a családokat.

A lovas díszhuszár menet idén még november 2-án lesz látható a Budai Várnegyedben. Az egy nap három alkalommal is végigvonuló díszhuszár felvonulást Székely Tibor, a 4. Sándor huszárezred vezetője, a Magyar Huszár és Katonai Hagyományőrző Szövetség elnöke vezeti. A huszárok a Kapisztrán tértől indulva az Úri utcán keresztül a Mátyás-templomot érintve vonulnak fel a Szent György téren keresztül egészen a Savoyai teraszig.

A bemutatót még különlegesebbé teszi, hogy a huszárok a 1848-49-es szabadságharcban is használatos egyenruhák és hadifelszerelések korhű másolatát viselve vonulnak fel, akiket a harmincfős Kiskunlacházi Ifjúsági Rézfúvós Zenekar kísér.
A hagyományőrző rendezvényt gyermek és családi programok színesítik: vásári játék, óriásbábok és utcaszínházi előadás is látható lesz, a Magyarság Házában pedig kézműves programokon vehetnek részt az érdeklődők.

A programokon való részvétel ingyenes.

Részletes program:

2013. november 2.

10:00, 13:00, 15:00: Díszhuszár menet indulása a Kapisztrán tértől a Savoyai teraszig

10:00 – 16:00 Kézműves programok a Magyarság Házában

10:30 – 11:00 A Szent István szobornál 3 méteres óriásbábok élőzenés előadás keretén belül szórakoztatják a nézelődőket 30 percen keresztül. „Fenevadak a Várban” - vásári játék, medvetáncoltatás, stb.

11:00 – 11:30 A Szent István szobornál báb, és utcaszínházi előadás - Betyárok (mint a XIX század figurái, illetve az OSZK aprónyomtatványainak szereplői);
Paprika Jancsi és Rózsa Sándor – Bartha Tóni előadása

13:30 – 14:00 A Szent István szobornál 3 méteres óriásbábok élőzenés előadás keretén belül szórakoztatják a nézelődőket 30 percen keresztül. „A három kívánság” - magyar népmese átdolgozás arról, hogy mennyi mindent kell véghezvinnünk, hogy kiválasszuk szüleinket, s erre a világra jöhessünk.

14:00 – 14:30 A Szent István szobornál báb, és utcaszínházi előadás - Betyárok (mint a XIX század figurái, illetve az OSZK aprónyomtatványainak szereplői)
Paprika Jancsi és Rózsa Sándor – Bartha Tóni előadása