Nők, akik menstruációs vérükkel ápolják a növényeket

Borítókép: Nők, akik menstruációs vérükkel ápolják a növényeket Forrás: E.T.
Kiben merült már fel a kérdés, hogy táplálhatóak-e a növényei menstruációs vérrel? Ha benned nem is, másokban igen, és olyanok is vannak, akik kísérletet is tettek rá. De vajon mi értelme és mennyi haszna van a dolognak? Ezt járjuk most körbe.

Az interneten számtalan anekdotikus beszámoló kering arról, hogy az emberek menstruációs kelyheiket a növényeikbe ürítik. Teszik mindezt azért, mert meg vannak győződve róla, hogy a vér táplálja a növényeiket.

Elöljáróban érdemes megvizsgálni magát a menstruációs vért, hogy alkalmas-e bármilyen hatást kifejteni. Három elektrolit tápanyagot tartalmaz, amelyek fontosak mind az emberi, mind a növényi anyagcseréhez: nitrogén, foszfor és kálium - ugyanaz a kombináció, amely a boltban vásárolt műtrágyában található.

A nitrogén elősegíti a növény növekedését. A nitrogén a növény minden fehérjéjének része, így gyakorlatilag az összes folyamathoz szükséges, az új levelek növekedésétől a kártevők elleni védelemig. A nitrogén a klorofill molekula része, amely gazdag zöld színt ad a növényeknek, és fotoszintézis útján részt vesz a növény táplálékának létrehozásában. A nitrogénhiány a növény sárgulásában jelenik meg.

A foszfor felelős az energia átadásáért a növény egyik pontjáról a másikra. A szárból származó energia a foszfor segítségével jut el a levelek csúcsára. Kritikus fontosságú a gyökérfejlődésben és a virágzásban is.

A kálium segít szabályozni a növényi anyagcserét, és befolyásolja a vízháztartást a növényi sejteken belül. Fontos a jó gyökérfejlődéshez, és ezen okok miatt a kálium kritikus fontosságú a növényi stressztűréshez. Amikor egy növényt áthelyezünk, az zavarja a gyökérrendszert és sokkot is okozhat. A kálium segít a növénynek helyreállítani gyökereit az új talajban és az új edényben.

Kipróbálnád?

A vér felfogására leginkább alkalmas eszköz az intimkehely. A kehely orvosi szilikonból készül, a hüvelycsatornába kell helyezni, és a menstruációs vért akár 12 órán keresztül is biztonságosan gyűjti. Fontos, hogy ürítéskor a vért ne öntsd közvetlenül a növényre, mert szagosodik és a rovarokat odavonzza. Ajánlott hígított oldatot készíteni belőle, pont úgy, mint egy tápoldat esetében: az öntözővízhez tenni, és úgy locsolni.

Ha mosható betétet vagy menstruációs bugyit használsz, az sem akadály! Áztasd be egy vödör vízbe és az így keletkezett oldatot öntsd a növényekre. Vigyázz, hogy néhány órán túl ne hagyd állni, mert baktériumok burjánzáshoz vezethet.

FIGYELEM: Az eldobható betétet és tampont nem lehet áztatni! Ezek az eszközök kémiai anyagokkal vannak kezelve, amik a vízbe kerülve nem táplálják a növényeinket.

Csak dísznövényeken használd, ne olyanokon, amelyeket enni tervezel, például gyümölcsökön, zöldségeken vagy cserepes gyógynövényeken.

Mivel a menstruációs vér összetétele személyenként változik (akár hónapról hónapra is változhat ugyanabban a személyben), nehéz pontosan tudni, hogy a növények hogyan reagálnak az adott oldatra. Tehát kezd kicsiben, figyelj arra, hogy a növények hogyan reagálnak, és ennek megfelelően menj tovább.

Ez a gyakorlat táplálhatja a nők kapcsolatát a menstruációjukkal. Ez azért fontos, mert hagyományosan a társadalom azt tanította nekünk, hogy a menstruáció természetes, egészséges megtapasztalása kínos és szégyen forrása. Kellemetlenül érezzük magunkat, ha tampont kell vásárolnunk, titokban, a legcsendesebb módon cseréljük ki a betétünket már az iskolában is. A menstruációnkat a telefonunk zárolt alkalmazásában naplózzuk. Elnézést kérünk a másiktól a "kellemetlenségért". Talán ha valamit felhasználunk magunkból, hogy mást tápláljunk vele, összekapcsol minket saját magunkkal és a földdel. A periódusunknak ez az időszaka tökéletes alkalom arra, hogy az öngondoskodásra összpontosítsunk, és a kertészkedés és a növényeink gondozása nagyszerű kiegészítés lehet.

forrás 1., forrás 2.

Szerelmeskednél a vérzésed idején? Kattints a lenti galériánkba! Ezt az 5 szabályt tartsátok be és hatalmas lesz az élvezet!