Hét hasznos tipp, hogy ne kelljen pazarolnod az ételt

ételpazarlás,maradék Forrás: Getty Images
Az ételpazarlás elképesztő méreteket ölt világszerte. Már a termelői, az elárusítói és a vendéglátói szektorban is óriási mennyiség végzi a szemétben, de nem is beszélve a háztartásokról – pedig otthon is rengeteget tehetnénk, hogy ez ne így legyen.

– Egy, az ENSZ által irányított nemzetközi bizottság jelentése szerint a világszerte megtermelt étel 25–30 százaléka hulladékként végzi. A fejlettebb országokban, Európában és Észak-Amerikában ez az arány sokkal magasabb az átlagnál, akár 50 százalék is lehet.

– Az el nem fogyasztott étel a 10. helyen áll az üvegházgáz-kibocsátást okozó tényezők listáján, áll az IPCC egy nemrégiben készült jelentésében.

– Csak az Európai Unióban 88 millió tonna étel megy pocsékba évente, és vele együtt becslések szerint 143 millió eurót dobunk ki az ablakon.

covering climate now,coveringclimatenow
Ez a cikk a Covering Climate Now nemzetközi klímavédelmi kampányt támogatja, amely kampány több mint 250 hírportál globális együttműködése az éghajlat helyzet tudatosításának érdekében.

Tetemes mennyiségű étel megy pocsékba a háztartásokban; a legtöbb embernek fogalma sincs arról, milyen sok maradékot, megromlott ennivalót dob ki a szemetesbe nap mint nap. Pedig csak annyit kellene tennünk, hogy szépen megesszük, ami a hűtőszekrényünkben van – érvelnek a fenntarthatóság élharcosai, akik azon dolgoznak, hogy felnyissák az emberek szemét a mérhetetlen herdálásra és annak messzemenő következményeire. Az ételpazarlás ellen mi magunk tehetjük a legtöbbet a saját házunk táján azzal, ha megpróbálunk rossz szokásainkon változtatni.

Néhány tipp, hogyan bánj tudatosan az étel mennyiségével otthon:

fotók: Getty Images