Nem csak vámpírok ellen érdemes bevetni: a fokhagyma pozitív hatásai
Enyhíthetők vele a megfázásos tünetek, a rovarcsípések ellen is kiváló, sőt anyáink, nagyanyáink szerint a meddőségre is pozitív hatást gyakorolhat, és ez még csak néhány pozitívum azok közül, hogy a fokhagyma milyen hatást gyakorol a szervezetre.
Az a jó, hogy a fokhagyma olyan izgalmas zöldségféle, hogy számtalan módon felhasználhatjuk: süthetjük, főzhetjük vagy akár ránthatjuk is. Azt azonban nem érdemes elfelejtened, hogy a legnagyobb hatást nyilván nyersen érheted el vele. Ehhez érdemes a gerezdekből kinyerned némi esszenciát, amit aztán rendszeresen fogyasztva bevethetsz majd számtalan betegség, bőrhiba vagy fájdalom ellen.
Érdemes tehát elkészítened a most következő fokhagyma-koncentrátumot még akkor is, ha nem vagy kíváncsi arra, hogyan hat a szervezetedre, ezzel a nedűvel ugyanis feldobhatod a legegyszerűbb salátákat, tésztákat, leveseket vagy akár a pirítósodat is.
A fokhagyma-esszencia receptje:
Hozzávalók:
- fokhagyma
- kis lyukú szita
- kávéfilter
- robotgép
- kanál
Elkészítése:
Hámozd meg a fokhagymagerezdeket, dobd őket a robotgépbe, majd turmixold le. A pépet tedd át egy szitába, majd egy kanállal préseld át a fokhagymát a lyukakon, az így kapott levet szűrd át még egyszer egy kávéfilter segítségével – bár szerintem a második szűrés igazából el is hagyható. Végül tedd egy zárható üvegbe, majd tedd a hűtőszekrénybe a pépet a következő használatig.
Hogyan alkalmazd?
- Keverd össze a fokhagymalevet gyümölcs vagy zöldséglevekkel és így fogyaszd el.
- Öntsd rá salátára vagy csepegtesd a levesedbe – habár, mint ahogy korábban már említettem a fokhagyma nagyobb hatással van a szervezetre frissen, mintha kap némi hőkezelést.
- Keverd össze a hagyma levét némi friss zöldfűszerrel, majd kenj meg az így kapott kombóval sült zöldségeket és/vagy húsokat, halakat, bagetteket, pirítósokat vagy amit csak szeretnél.