Igenis számít a mérete és a nők jó barátja, mi az?!

Borítókép: Igenis számít a mérete és a nők jó barátja, mi az?! Forrás: Getty Images
Mióta ember az ember, vonzódik a drága csillogó kövekhez. Múlt héten el is árverezték minden idők legnagyobb drágakövét, megdöbbentő mennyiségű pénzért. Cikkünkből kiderül milyen kő volt az és mennyibe került.

Az emberiség évszázadok óta érez vonzódást a drágakövek iránt, amelyekre a természet lenyűgöző ajándékaként tekintünk. Ezek a különleges ásványok nem csupán gyönyörűek és értékesek, hanem mély érzelmi jelentőséggel is bírnak. A drágakövek elvarázsolják az embereket a színpompás szépségükkel és a rejtélyes eredetükkel. Ez a vonzódás hozta létre a hagyományt, hogy jegygyűrűkbe helyezzünk drágaköveket, amelyek jelképesen rögzítik szerelmi kapcsolatainkat és elköteleződésünket. Ebben a cikkben bemutatjuk, hogyan alakult ki ez a vonzódás és miért szokás drágakövet tenni jegygyűrűkbe, valamint egy külön fejezetben bemutatjuk a történelem legdrágább drágakövét is.

Az emberi történelem során mindig is a ritkaság, a szépség és az értékes anyagok vonzásának része voltak a drágakövek. Az ókori civilizációk, mint például az egyiptomiak, az asszírok és a rómaiak, csodálattal tekintettek ezekre a csillogó kődarabokra. A drágakövek ritkasága és nehezen elérhetősége miatt kiváltságos és hatalmas gazdagságot szimbolizáltak.

A jegygyűrűk hosszú ideje szimbolizálják az örökkévalóságot, az elköteleződést és a szerelmet. Az első jegygyűrűk, amelyeket az ókori Egyiptomban viseltek, egyszerű fémgyűrűk voltak, amelyeket gyakran szalaggal vagy fonott szállal díszítettek. Az idő múlásával a drágakövek hozzáadásával a jegygyűrűk még inkább kifejezték a párok egymáshoz fűződő érzelmeit. A gyémántok és más drágakövek a tisztaságot, az örökkévalóságot és a ritkaságot jelképezik, amelyek a kapcsolatok erejét és tartósságát szimbolizálják.

A történelem során számos lenyűgöző és rendkívül értékes drágakő került elő, amelyek mindig is lenyűgözték az embereket. Az eddigi legdrágább drágakő a Cullinan nevet viseli. A Cullinan gyémántot 1905-ben találták meg a dél-afrikai Premier Diamond Mine-ban. Ez a hatalmas drágakő hihetetlenül ritka és kivételes minőségű, és körülbelül 3,106 karátos tömegű. A Cullinan gyémántot megmunkálták és a brit koronázási ékszerek részeként használják. Annak idején a drágakő becsült értéke 2 millió font volt, ami a 1905-ös pénzügyi érték szerint 150 millió forintnak felelt meg.

És végül nézzük milyen jó dolgok történtek a múlt héten, többek között azt is, hogy valaki mennyi pénzt fizetett egy aukción egy bizonyos drágakőért!

Ha nem csak a drágakövek, de a luxus is érdekel, mindenképp nézd meg a következő galériánkat!