7 tudományos ok, amiért a csoki nagyon is jó nekünk

csoki,édesség, Forrás: Unsplash/Michele Blackwell
Na nem mintha szükségünk lenne kutatási eredményekre ahhoz, hogy csokit együnk, de jó tudni, hogy pozitív oldala is van annak, ha nassolunk ilyesmit, pláne, ha az MINŐSÉGI csoki! A joy.hu cikke.

A mértékletesség a kulcs szinte mindenben, a csokievésben meg különösen! Ha figyelsz az alakodra és a megfelelő tápanyagbevitelre, akkor bizony érdemes okosan megválasztani a csoki mennyiségét és minőségét. Itt a minőségen hatalmas a hangsúly, hiszen ma millió féle csoki közül válogathatunk, ám nagyon nem mindegy például, hogy milyen magas kakaó és cukortartalmú mellett tesszük le a voksunkat.

Az viszont vitathatatlan, hogy egy szerelet csoki bizony nagyon boldoggá tesz - a tudomány szerint is van pár erős érv a korlátozott mennyiségű csokievés mellett!

Segíti az endorfin termelődését

A csoki PEA-t, vagyis feniletilamint tartalmaz, amit például akkor állít elő a testünk, amikor szerelmesek leszünk. Ez a vegyület segíti a boldogsághormonok termelődését, nem csoda, ha sokkal jobb kedvünk lesz tőle.

Élénkít

A pulzusszámot növelő stimuláns, a teobromin nem csak a csokoládéra jellemző - de az egyetlen, hasonló étel, a macambo nem lett túl népszerű. A koffeinhez hasonlóan a teobromin blokkolja az adenozin receptorokat; ez azt jelenti, hogy megakadályozza a fáradtságot. A teobromin felezési ideje hosszabb, mint a koffeiné, tehát annak ellenére, hogy kevésbé érzed, hogy élénkít mondjuk a kávéhoz képest, mégis hosszabb ideig hat.

A cikk folytatását ide kattintva olvashatod!

Azt pedig, hogyan lesz a kakaóból csoki, a galériából megtudhatod!