A technika fejlődése - chipektől a kamerás szemig, a jövő hihetetlen újításokat rejt

Borítókép: A technika fejlődése - chipektől a kamerás szemig, a jövő hihetetlen újításokat rejt Forrás: getty images
Az emberiség tényleg rohamos ütemben fejlődik, egymást érik a furcsábbnál furcsább technikai eszközök, amikkel szinte kiborggá válhatunk.

Az egyik ilyen furcsaság a kézfejbe ültetett mikrochip, ami már nem számít akkora újdonságnak a világ több országában. Újraírható és kisebb mennyiségű adat tárolására alkalmas. Akár a telefonról is letölthetőek a tárolt információk, kinyitható a munkahelyed ajtaja és akár a motorodat is el tudod vele indítani.

Ez az eljárás nem ismeretlen a skandináv országokban és Amerikában sem, az USA-ban például 50 dollárba kerül a chip elhelyezése. A beültetést egy nagy injekciós tűvel végzik, pont, ahogy az állatorvosok szokák, a chip mérete pedig nagyjából akkora, mint egy rizsszem.

Forrás: news.com.au

Sokan mégis tartanak ezektől, mivel úgy vélik, megfigyelhetik őket - pedig ez a mai világban már minden más eszközön is lehetséges, a telefont pedig általában mindenki magával hordja.

A chip használói szerint viszont nagyon hasznos, hogy nem kell kártyákat, kulcsokat hordaniuk magukkal és nem is tudják ezeket elhagyni - kivéve, ha valaki pont a chipre vadászik és a sebészetben is jártas.

Az első kiborg, akinek beültették, a brit kutató, Kevin Warwick volt, aki még az alkarjába kapta az adattárolót.

Forrás: vice.com

Jöjjön még egy történet, ami kicsit durvább, mint az előző. Rob Spence, filmkészítő az egyik szemére egyáltalán nem látott, ezért kitalálta, hogy egy kamerát tetet be a rossz szeme helyére. Az eszközt pedig mi másra használhatta volna, mint kiborgokról szóló filmek elkészítésére. Az Eyeborg projektben Phil Bowen vett részt tervezőként, neki köszönhető a világ első wireless kamerát tartalmazó műszeme. A csapathoz az elektromos mérnők Martin Ling is csatlakozott, aki miniatűr szenzoros eszközök tervezésével foglalkozott.

Robnak azóta már többféle szeme is volt, a technika fejlődésével folyamatosan próbálják minél realisztikusabbra megcsinálni a kamerát. A filmes szerint azért is jó ötlet a szembe rejtett kamera, mert sokan befeszülnek az interjú közben a sok eszköz miatt, így viszont nincs szükség semmi másra ahhoz, hogy felvételek készülhessenek.