A legerősebb otthoni gyakorlatok lógó felkar ellen: napi 10 perc és 1 hónap alatt látható az eredmény

Borítókép: A legerősebb otthoni gyakorlatok lógó felkar ellen: napi 10 perc és 1 hónap alatt látható az eredmény Forrás: Getty Images
Rengeteg nő küzd azzal a problémával, hogy bármennyire is jó alakja van, odafigyel az étkezésére, rendszeresen sportol, mégsem tud megszabadulni a kar tájékán lerakódott feleslegtől, ami nagyon idegesítővé válhat hosszú távon. Így az alábbiakban összegyűjtöttünk olyan gyakorlatokat, melynek segítségével búcsút inthetsz a lógó felkarnak!

A lógó felkar hátterében bizony sok minden állhat, de legtöbbször az ok mindössze annyi, hogy kidolgozatlan a tricepsz, így a súlyingadozás után a kinyúlt bőr elengedi magát, és lógni fog. A másik lehetőség pedig az, hogy már abba a korba léptél, mikor a bőr kevésbé rugalmas, így könnyebben kezd el ereszkedni.

Az utóbbi esetben azonban teljesen más módszerhez szükséges nyúlni annak érdekében, hogy fel tudd venni a harcot a makacs zsírpárnák ellen. Míg kizárólag a váll és a kar izmainak kidolgozatlanságából ered a felkar lógása, addig elég a karra fókuszáló edzések végzése. Azonban, ha már inkább elhízásból vagy a belassult anyagcsere-folyamatok miatt rakódtak le a zsírpárnák, akkor bizony a kizárólag karra összpontosító edzések korántsem lesznek elegendőek, és legalább akkora hangsúlyt kell majd helyezni a teljes testet átmozgató kardióra, mint a fókuszált edzésre.

Forrás: Pexels/ Anna Shvets
A felkar koncetrált edzése nagyon fontos, ha látványos eredményt akarunk elérni.

Így kezdj neki

Az edzéshez két súlyzóra lesz szükséged, érdemes másfél kilóssokkal kezdeni. Ezt a későbbiekben, mikor már könnyedén mennek a gyakorlatok, növelheted, de mindössze 3-5 kilóig, ugyanis ez már elegendő ahhoz, hogy feszes és izmos karod lehessen.

Az alábbiakban összegyűjtöttünk 5 gyakorlatot, ami segít neked a tónusosabb felkar elérésében. A helyes tartás rendkívül fontos, ha szeretnél eredményt elérni, ugyanis kizárólag így fog azokra az izmokra hatni a mozgás, melyekre szükséges és így biztosan nem szenvedsz sérülést!

1. gyakorlat

Az első gyakorlat rendkívül egyszerű. Fogj meg mindkét kezedben egy-egy súlyzót, és egyenes háttal, mellkas magasságból told ki a karodat, majd lassan ereszd vissza. Ezt ismételd meg 10-szer, 3 sorozatban, 15 másodperces pihenőkkel.

2. gyakorlat

Az alábbi gyakorlat lényege, hogy a súlyzóval a kezünkben boxoló mozdulatokat végzünk. Fontos, hogy teljesen kinyújtsuk a kezünket, és ezt folyamatosan felváltva végezzük jobb és bal kezünkkel. Ezt 10-10 alkalommal ismételjük meg, 3 sorozatban, 15 másodperces pihenőkkel.

3. gyakorlat

A következő gyakorlatnál egy súlyzóra lesz csak szükséged, melyet a képen látható módon, két kezeddel fogj meg. Majd egyenes könyökkel tartsd ki magad elé, és oldalra fordulva tartsd egyenesen a karodat. Ezt ismételd meg 10-szer, 3 sorozatban, 15 másodperces pihenőkkel.

4. gyakorlat

Ennél a gyakorlatnál nagyon fontos a helyes tartás. Lassan guggolj le, két kezedben egy-egy súlyzóval, majd mikor a guggolásból felállsz, azzal a lendülettel nyújtsd a fejed fölé a karod, egyenes könyökkel. Ezt ismételd meg 10-szer, 3 sorozatban, 15 másodperces pihenőkkel.

5. gyakorlat

Végezetül az utolsó gyakorlatnál karjaidat először nyújtsd a fejed fölé, majd lassan engedd a súlyzókat a tarkód mögé. Ezt ismételd meg 10-szer, 3 sorozatban, 15 másodperces pihenőkkel.