5 szuper módszer, ami segítségével tökéletesen fog állni rajtad az élénk rúzs!

Borítókép: 5 szuper módszer, ami segítségével tökéletesen fog állni rajtad az élénk rúzs! Forrás: pexels/Sam Lion
Kacérkodsz az erős, hangsúlyos ajakfestés gondolatával – már reggelente is, nem csak az esti bulik előtt –, de még úgy érzed, elveszel az árnyalatok és textúrák kavalkádjában? Nem vagy még biztos, mit mivel és hogyan? Bár kétségtelen, hogy egy élénk szín egésznapos viselése sok törődést és odafigyelést igényel, az a magabiztosság, amit a tökéletes rúzstól kapunk, megéri a fáradságot. Tippjeink segítenek a választásban, hogy könnyen viseld, amit választottál, és pompásan érezd vele magad!

Ez a cikk az ÉVA Magazin 2016-os 4. lapszámában jelent meg először „Rúzs 1x1" címmel.

Tudtad, hogy a korábbi lapszámainkat újra megvásárolhatod? Kattints ide!

1. TALÁLD MEG A TÖKÉLETEST

Nem a sminkhez, nem a ruhához, nem a fülbevalóhoz kell rúzst választani, hanem a bőrtónusodhoz. Így derítheted ki, milyen a te bőrtónusod:

MELEG TÓNUSÚ A BŐRÖD, HA...

• A vénák a csuklódon inkább zöldes színűek.

• Az arany ékszer jobban mutat rajtad, mint az ezüst.

• Ha egy fehér papírlapot tartasz az arcodhoz, sárgásnak tűnik mellette a bőröd.

Rúzsban jól áll neked a mély bordó, és minden, ami kicsit sárgás, narancsos vagy korall színű, illetve a meleg piros.

HIDEG TÓNUSÚ A BŐRÖD, HA...

• A vénák a csuklódon inkább kékek.

• Az ezüst ékszer jobban mutat rajtad, mint az arany.

• Ha egy fehér papírlapot tartasz az arcodhoz, rózsaszínnek tűnik mellette a bőröd.

Rúzsban a kékes hatású, lilás árnyalatok állnak jól neked, a bogyós pinkek vagy a fukszia és a hideg pirosak.

Ha nem tudod egyértelműen megállapítani, melyik csoportba tartozol, akkor a te bőrödnek semleges tónusa van. Te szerencsés! Neked mindegyik rúzs jól áll.

2. ELŐKÉSZÍTÉS

Bár a mostani rúzsokra már nem jellemző, hogy szárítanának (ez talán csak a mattok esetében fordulhat elő, mert ezekből kivonják a zsiradékot), a szép végeredményhez nélkülözhetetlen, hogy ápolt, hidratált legyen az alap, ami ez esetben a szánk. Használj hetente kétszer-háromszor gyengéd ajakradírt és rúzsozás előtt fél órával alaposan kend be a szádat ajakápolóval. Ha radírod nincs, egy megnedvesített, puha fogkefével is dolgozhatsz.

Forrás: pexels/umay karataş

3. FIXÁLÁS

Ahhoz, hogy tartós legyen a festés, érdemes felvinni az alapozódat vagy BB krémedet az ajkadra is, majd erre kerüljön egy réteg rúzs. Ezt itasd le papírtörlővel, majd fess egy újabb réteget, erre tehetsz egy kevés átlátszó fixáló púdert, majd jöhet az utolsó réteg. Ahhoz, hogy ne fusson ki a rúzs az ajkad körül levő apró ráncokba, kontúrozz ceruzával.

4. ÍGY SMINKELJ!

Ha a szádat hangsúlyozod, ne vidd túlzásba a szemfestést! Egy szolid fekete vonal a felső szemhéjadon és egy erős fekete szempillaspirál tökéletes kiegészítője a vörös rúzsnak. Nappalra akár a tusvonalat is elhagyhatod – a szemhéjadra tégy natúr, bézses, de fénylő szemhéjpúdert, és a két orcádon is gondoskodj a szépséges fényről.

5. A RÚZSON TÚL

Ma már rengeteg más sminkeszközhöz is fordulhatsz, ha színezni akarod a szádat. A 2 az 1-ben ajakceruzákat azért kedveljük, mert könnyű dolgozni velük, és tartósabbak, mint a rúzsok, bár a finishük nagyon matt, így egy szájfényt elbírnak még pluszban. A pigmentált ajaktintákat is érdemes kipróbálni – ettől lesz a legtermészetesebb a végeredmény, ráadásul ezek most már ápoló olajokkal is védenek a kiszáradástól, csakúgy, mint a színezett ajakápolók. A legtartósabb szájfestő kétségtelenül az ajakfilc – csak szemfestéklemosóval lehet eltávolítani –, ám ha száraz, cserepes az ajkunk, szigorúan tilos felkenni, mert rendkívül erősen szárít.

És hogy miről árulkodik rúzsod színe? Galériánkból megtudhatod!