Miért nem romlik meg a paradicsom a hűtőben?
Vannak bizonyos élelmiszerek, amiket tárolhatunk hűtőben és vannak olyanok, amiket nem igazán kéne. A paradicsomot például sokan tárolják ott - pedig nem biztos, hogy a legjobb döntés. Cikkünk végére te is lehet kétszer átgondolod, hogy tényleg jó helyen van-e a hidegben.
Egy kutatás szerint ugyanis a kábé átlag 5 Celsius fokos hideg, ami a hűtőkben szokott lenni, génlassító hatással van a paradicsomra. Mit jelent ez? Hogy egyrészt kívülről gyakorlatilag hetekig ugyanúgy néz ki a paradicsom, ahogy betetted. Belülről viszont például a benne található illóolajok termelése abbamarad és megkezdődik gyakorlatilag az íztelenedés.
Ez sok nagyáruháznál előfordul, akik már alapból hűtve tárolják és szállítják a paradicsomokat, hogy mikor az üzletbe érkezik a vásárlóhoz, akkor is tökéletesen nézzen ki. Mert a többség még mindig a külsőre megy, aztán nem értjük, hogy mondjuk egy piaci, friss levegőn tárolt paradicsomnak miért van ezerszer jobb íze - és készülhetne belőle például isteni paradicsomos bruschetta. Még ha külsőre nem is tökéletes.
A jó hír az, hogy a hűtőben tárolás negatív hatásai nem rögtön jelentkeznek. Kábé három napnyi hideg után kezdenek beindulni a génlassító folyamatok. A rossz hír viszont az, hogy ha ezek beindulnak, már nem lehet visszacsinálni őket. Tehát, ha hidegre tetted a paradicsomot és 3 nap után elkezd ízetlenebb lenni, akkor utána, ha kiveszed, már nem lesz jobb. Nem fog beérni. A napon sem.
Szóval, mit gondolsz: ezután (is) a hűtőben fogod tárolni a paradicsomot?