Itt rontják el sokan felnőtt korukban a kapcsolatot szüleikkel: mit tehetsz, hogy ezt elkerüld?

Borítókép: Itt rontják el sokan felnőtt korukban a kapcsolatot szüleikkel: mit tehetsz, hogy ezt elkerüld? Forrás: Warner Bros. Television Distribution
A szüleink azok, akikre születésünktől kezdve bármiben számíthatunk, mégis könnyen előfordulhat az, hogy felnőtt korukban a hozzájuk fűződő kapcsolatunk gyakran rosszabbra fordul.

A szüleinkkel való kapcsolatot nehéz lenne szavakba önteni. Ők azok az emberek, akiket a legrégebb óta ismerünk, ezért úgy gondoljuk, hogy jobban ismernek minket, mint bárki más a világon. És talán nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy ez bizony nem így van. Annak ellenére, hogy nagyon szeretjük őket, és azt érezzük, hogy egy élet is kevés ahhoz, hogy megháláljuk nekik azt a sok jót, amit életünk során tőlük kaptunk, mégis néha minden túlzás nélkül azt érezzük, hogy az őrületbe kergetnek minket.

Forrás: Pexels/Andrea Piacquadio

Miért?

Mert valamiért pontosan tudják, hogy melyik gombokat kell megnyomni ahhoz, hogy teljesen felbosszantsanak minket. Tény és való, hogy komolyabb kutatás nincs ezen témában, de talán enélkül is kijelenthetjük azt, hogy a fentebb említett ok sokaknál éppen elég nyomós érv ahhoz, hogy idővel eltávolodjanak a szüleiktől és az éves kapcsolattartást is maximum egy alkalomra redukálják, ahogy a megeresztett telefonhívásokat se viszik túlzásba. Azt azonban fontos megjegyeznünk, hogy minden családnak más a háttere, és akadnak sajnos olyan helyzetek is, ahol sokkal komolyabb fájdalommal dolgozó szálak és magánéleti titkok húzódnak, amik elég indokot szolgáltatnak valakinek arra, hogy eltávolodjon és idővel teljesen elidegenedje a szüleitől.

Ezért mondhatni „szerencséd" van, ha neked csak szimplán eleged van abból, hogy még felnőttként is túlféltenek és próbálnak az életed minden egyes epizódjába beleszólni, miközben nem hagyják azt, hogy elkövesd a saját hibáidat, belefuss a saját csalódásaidba. Még 20-30-40 évesen is elég megterhelő lehet, ha el kell magyaráznunk, hogy mit és miért csinálunk éppen úgy ahogy tesszük. Miközben a szülők meg pont az ellenkezőjét érzik, hogy felnőtt gyermekeik nehezen engedik, hogy részt vegyenek az életükben. Arról nem beszélve, hogy mind a két oldalon vannak bizonyos elvárások, amik olyan alapnak vett szívességeket és segítségeket rejtenek, amikért sok esetben elmarad a „köszönet”, ez pedig idővel tovább bonyolítja a konfliktushoz vezető szálakat. Szóval ez egy nehezen kontrolálható, és nehéz döntésekkel járó ördögi kör, amit mind a két fél nehezen él meg.

Ha a fenti gondolatokkal akár csak részben is képes vagy azonosulni, akkor neked könnyen lehet, hogy hasznodra válhat ez a 3 tipp, ami segíthet abban, hogy kicsit visszatalálj hozzájuk és ismét szorosabba fűzd a kapcsolatotokat.

Így gyógyíthatod be a toxikus szülők által okozott sebeket!