6 érdekesség a macskákról, amit minden cicásnak tudnia kell!
1. Stratégiában gondolkodnak
Köztudott tény, hogy a macskák rendkívül okos, értelmes állatok, akik elképesztően összetett módon képesek gondolkodni. Egy kísérlet során pedig az is kiderült, hogy egészen pontosan stratégiában gondolkodnak. GPS nyomkövetőket szeretlek a cicákra, és figyelték a mozgásukat, itt pedig egyértelműen felismerhető volt, hogy sok esetben egy helyen, egy meghatározott idősávban tartózkodnak, majd tovább állnak.
2. A vörös macskák általában fiúk
Sokan nem tudják, de a macskák esetében bizonyos színváltozatok bizonyos nemhez köthetőek. Természetesen léteznek kivételek, de általánosságban elmondható, hogy például a vörös macskák 80 százaléka hím nemű. Azonban szintén furcsa tény, hogy amennyiben pedig fekete-fehér-vörös színkeverékű macskával találkozol, akkor szinte bizonyos, hogy nőstény macskával futottál össze.
3. Az idős macskák is lehetnek feledékenyek
Hasonlóan az emberekhez, az idős macskák is hajlamosak a feledékenységre. Ennek oka pedig abban keresendő, hogy az agyukban felhalmozódhat egy bizonyos fehérje, ami mentális leépülést okozhat, akárcsak az emberek esetében az Alzheimer-kór.
4. A macskák nem törődnek az emberekkel, vagy mégis?
Szintén állandó tévhit, hogy a macskák abszolúte nem törődnek az emberekkel, és jóformán teljesen hidegen hagyja őket gazdájuk minden mozzanata. Ez azonban egyáltalán nem igaz, ugyanis a macskák szeretik a gazdájukat, ragaszkodnak hozzájuk, a különbség szimplán annyi, hogy másképpen kommunikálnak, vagy fejezik ki a szeretetüket, mint mondjuk a kutyák, akik a rajongásukról ismertek. A macskák ugyan soha nem fognak ugrándozva, rajongva szeretni, de annyi bizonyos, hogy ha egyszer megszeretnek, hűségesek lesznek hozzád.
5. Mindig a talpukra esnek?
A macskák esetében talán a legelterjedtebb tévhit, hogy mindig a talpukra esnek, bármilyen magasról is zuhannak a mélybe. Ez azonban sajnos egyáltalán nem igaz, bár az valós információ, hogy sokkal nagyobb eséllyel esnek a talpukra, mint a többi állat, de az teljesen abszurd állítás, hogy mindig, minden esetben a talpukra esnek.
6. A dorombolás nem a szeretetük kifejezése
Nos, ez sajnálatos módon abszolút nem egyezik a valósággal. Ugyanis a macskák a dorombolást önmagában egy kommunikációs formaként fejlesztették ki, mely nem kizárólag az öröm kifejezésére koncentrál. Ez pedig olyannyira igaz, hogy a kutatások kimutatták, hogy a cicák sokszor dorombolnak akkor is, ha éppen stresszesek vagy akár akkor is, ha félnek valamitől, ugyanis sokszor a saját dorombolásuk segítségével higgadnak le.