Adalékanyagok a banánban?

Borítókép: Adalékanyagok a banánban?
Egy ausztrál tudós zseniális módon bizonyítja be, hogy gyakran semmi okunk a félelemre.

E-300, E-440, E-421, prolin, izoleucin, lizin, linolsav, fitoszterol. Te mire gondolnál, ha ezeket az összetevőket olvasnád egy élelmiszercímkén? Ha tippünk nem csal, akkor valószínűleg most egy adalékanyagokkal teletömött, rákkeltő és egészségkárosító borzalom sejlik fel lelki szemeid előtt.


James Kennedy blogján még sok-sok ilyen képet találtok, kattintsatok!

Pedig erről szó sincs: az előbb vázolt összetevők mindegyike megtalálható az áfonyában. Egy ausztrál férfi zseniális módon bizonyította be, hogy gyakran rossz az, aki rosszra gondol...

James Kennedy egy ausztrál kémiatanár, aki a Cambridge egyetemen végzett, és blogjában rendszeresen megjelentet egy-egy gyümölcsről készült képet, alatta az összetevők listájával. Az áfonyára pillantva láthatjuk, ez az aprócska gyümölcs mennyire sok mindenből tevődik össze.


James Kennedy blogján még sok-sok ilyen képet találtok, kattintsatok!

Ahogy az is nyilvánvalóvá válik, hogy attól még, hogy valamit E-300-nak hívnak, nem csupán mesterséges élelmiszerben szerepelhet összetevőként, hanem egy természetes körülmények között nevelkedett, mondhatni bio gyümölcsben is előfordulhat. Az E-300-at ugyanis C-vitaminnak is hívják, míg a linolsav más néven omega-6 zsírsav, az olajsav pedig omega-9 zsírsav.

Szó sincs tehát arról, hogy ha valaminek kémiai neve vagy E-száma van, az feltétlenül egy mesterséges, ne adj isten káros vagy rákkeltő anyag volna...

Még több írás az adalékanyagokról ide kattintva.