Így teheti tönkre az életed a Facebook

Borítókép: Így teheti tönkre az életed a Facebook
Öt tipp, amivel megelőzheted, hogy a virtuális valóság tönkretegye a kapcsolatodat.

Reggel kinyitod a szemed, és az első dolgod, hogy bejelentezel a Facebookra? Elvonási tüneteket produkálsz, amikor tönkremegy az okostelefonod, és ezért nem tudsz belépni, hogy megnézd, ki lájkolta a tegnap este frissített profilképedet? Lehetséges, hogy Facebook-függő lettél?

Fotó: Pinterest

Természetesen rengeteg előnye van a közösségi oldalaknak: hogy csak a legfontosabbakat említsük, kapcsolatot tarthatsz az ismerőseiddel, rég nem látott, esetleg távoli földrészeken élő barátokkal csetelhetsz és egy helyen találhatsz meg minden kedvencedet, ugyanakkor nem árt néha emlékeztetni magad a hátulütőire sem.

Íme öt tipp, amivel megelőzheted, hogy a Facebook virtuális valósága tönkretegye a valós kapcsolatodat.

1. Ne legyél nagy Gatsby
Nem szabad mindig a múltba nézni, és úgy tenni, mintha egy hajó lennél, ami az árral szemben úszik, mert így nem jutsz sehová. Az, hogy állandóan ellenőrizgetni tudod az exedet, az egyik legnagyobb átka a közösségi oldalaknak. Ha nem vigyázol, azon kaphatod magad, hogy a múlton rágódsz ahelyett, hogy azzal foglalkoznál, ami a jelenben van.

2. Gondolkozz, mielőtt posztolsz
A Facebook ugyan lehetővé teszi a gyors és közvetlen kommunikációt, azonban nagyon csalóka is: hang, szövegkörnyezet, testbeszéd és arckifejezések híján célközönségünk gyakran helytelenül értelmezi a posztjainkat, gondolatainkat. Még egy pozitív állapotot is könnyű félreérteni, a barátunkról szóló negatív kommenteket pedig nehéz megfejteni a szemtől szembeni beszéd apró árnyalatai nélkül. Az is lehet, hogy te épp dühös vagy, de lehet, hogy pár órán belül megnyugszol, és az a bizonyos Facebookra kirakott állapot több mint kínossá válik... Mielőtt posztolsz, gondolj bele abba, hogy neked hogy esne, ha a barátod kiírna valami hasonlót. A magánéleti problémák pedig maradjanak is azok, amik: magánjellegűek.

--pagebreak--

Fotó: Pinterest

3. Ne tedd fel rá az életed
Elég nagy különbség van aközött, hogy fenn vagy a neten és aközött, hogy az internet megszálottja vagy. A New York Times nemrég egyenesen azt írta, hogy “a közösségi média a romantika fogamzásgátlója”. Soha ne feledd, hogy a kapcsolatok a valóságban fejlődnek, és hogy egy őszinte beszélgetést, romantikus sétát vagy könnyfakasztó nevetést nem pótol a virtuális világ.

4. Tartózkodj a virtuális szakítástól
Bizonyos szempontból sokkal könyebb Facebookon véget vetni egy kapcsolatnak, mint a való életben. Kidobhatod a barátod úgy, hogy a családi állapotodat “egyedülállóra” változtatod, vagy letilhatod őt Facebookon. Ezzel a lépéssel azonban nem csak, hogy nem veszed figyelembe a másik érzéseit, de lezárod annak a lehetőségét, hogy megbeszéljétek a problémáitokat. Ha tényleg vége van, tiszteld őt annyira, hogy személyesen szakítasz vele. A lezárás is a továbblépés része.

5. Nem kell mindent lájkolni
Persze, lájkolhatsz oldalakat vagy csatlakozhatsz csoportokhoz, amelyek érdekelnek, de ne feledd, hogy a “lájkjaid” úgy is értelmezhetőek, hogy csak ezeket a dolgokat szereted. Az olyan lájkolt oldalak a Facebookon, mint az “Utálom a hazug és csaló férfiakat”, nem kívánt pletykákat szülhet a család és a barátok között. Persze, hogy utálod a hazug és csaló férfiakat, de a Facebookon ezeknek az aggályoknak nincs helye.

Már csak a neten vannak barátaink? Lustanyu írásáért kattints ide.