Moss te is zöldebben! Környezetbarát mosópor házilag

Borítókép: Moss te is zöldebben! Környezetbarát mosópor házilag Forrás: Getty Images
Talán felmerül benned a kérdés, hogy mégis miért keverj otthon mosóport, ha készen megkapod a boltban?!

Tudatos szülőként fontos megvizsgálni két szempontot, amikor a mosópor házilag történő előállítása vagy a boltban, készen való megvásárlása között hezitálsz. Az első a családunk egészsége. Rengeteg olyan mosószer és öblítő van a piacon, amelyek tele vannak felesleges vegyi anyagokkal. Ezeknek lehetnek láthatatlan negatív hatásai, de sokszor olyanok is, melyek meg is mutatkoznak! Bőrirritációt, allergiát válthatnak ki, főként érzékenybőrű embereknél, babáknál jönnek elő könnyen a panaszok. Ha a gyermekeden kiütések mutatkoznak, az orvos első kérdése az lesz, hogy mivel mosol.

A második szempont a környezetünk védelme, ez esetben a természetes vizeké leginkább. A mosóporok sok esetben olyan összetevőket is tartalmaznak, amiket a szennyvíztisztítás során nem tudnak eltávolítani, így ezek a vegyi anyag maradványok a természetes vizekbe kerülnek. Például sok mosószer tartalmaz foszfátokat, melyek vízlágyító hatásukkal ugyan javítják a mosás hatékonyságát, de a természetes vizekben a feldúsulásuk eutrofizációt okoz. A víz ettől elalgásodik és a halak elkezdenek kipusztulni! Ez a probléma olyan súlyos lett, hogy komoly szigorításokat hoznak a foszfátok és foszfonátok határértékeiben. A legjobb ezeket az összetevőket elkerülni vagy minimalizálni. A bolti mosószerek nagy része tele van felesleges, nehezen bomló vegyi anyagokkal, amiket könnyen elkerülhetünk egyszerű és gazdaságos megoldással és még a finom illatról sem kell lemondanunk!

Most megosztom veletek, hogy nekem mi vált be!

Nagyon egyszerű és nagyszerű! Mi 4 éve ezt használjuk és tökéletesen megfelel! Ezzel mosom az összes ruhát és a mosható pelenkákat is!

Mosópor házilag - íme az én receptem:

  • 3 csésze mosószóda (nátrium karbonát)
  • 3 csésze szódabikarbóna
  • 1 csésze foltsó (nátrium perkarbonát)
  • 1 csésze konyhasó

Adagolása: 2 evőkanál/ mosás

Ezek az összetevők megtalálhatók zöldboltokban, bioboltokban, háztartási boltokban és nagyon gazdaságosak! Öblítéshez 1/3 ecet 2/3 víz keverék max szintig az öblítő tartályba (nem lesz ecetszag!) ide lehet mosóparfümöt vagy illóolajat csepegtetni.

Az ecet szuperül közömbösíti a lúgos maradványokat! És a legnagyobb aduász a napon szárítás, amikor lehetséges!

Ha tetszett próbáld ki te is!

Ha nem kaptál kedvet az otthoni kevergetéshez, akkor ezekre a szempontokra érdemes figyelned a mosószer választás során:

  • enzimmentes
  • foszfátmentes
  • optikai fehérítő mentes

Moss te is zöldebben!

Hogy tudod a mosógép élettartamát megnövelni? Nézd meg galériánkban!