Rengeteg fiatal magányos mostanság - és ez komolyan veszélyezteti az egészségüket

magány,egyedüllét Forrás: Maria Tyutina/Pexels
A magány nem csak rossz érzés, de komolyan meg is betegíthet.

Nemrég olvastam egy cikket arról, milyen szinten teszi tönkre a lelki és fizikai egészséget az, ha valaki magányos. Ráadásul kutatások szerint sokkal több fiatal (és nem fiatal) él magányosan, mint hinnénk! Sajnos, én is ismerek olyan embereket, akik összerúgták a port a családjukkal, nincs párjuk, és valahogy barátjuk se sok. Az utóbbi időben több ilyen emberrel ismerkedtem meg, akikről lerí, mennyire vágynak arra, hogy valaki szeresse őket, legyen társaságuk. Szörnyű látni, hogy nem boldogok, de az még rosszabb, hogy a magányosság komolyan depresszióssá tesz, gyengíti az immunrendszert, a szív egészségét, ráadásul kutatások szerint korábban is halnak a magányos emberek. Ha az egészségről van szó, a legtöbbet az adja, ha „szeretettnek” érzed magad, ez sokkal fontosabb, mint a diéta és sport.

Nem akarok nagyképűnek tűnni, de kifejezetten sok barátom van. Olyan igazi, valódi barátok, akikért tűzbe tenném a kezem, és akikre bármikor számíthatok. Emellett komolyan kapcsolatban élek, és a családomat is imádom. Amikor évekig szingli voltam, akkor sem éreztem magam soha igazán magányosnak (persze voltak gyengébb pillanatok, kinek nem?), mert mindig tudtam, hogy tudok kihez fordulni, ha baj van, és nem is csak egy valakihez. A munkahelyemen és az edzéseken is könnyen teremtek kapcsolatot, talán nem mindenkivel leszek jóban, de akivel igen, azzal nagyon. Szóval, szerencsés vagyok, hogy ezt az érzés sosem tapasztaltam meg igazán, de tudom és átérzem, hogy nagyon rossz lehet. Szeretnék tippeket adni azoknak, akiknek nincsenek barátaik, hogyan teremtsenek felnőttként is baráti kapcsolatokat:

  1. Ha úgy érzed, sehol sem szeretnek igazán, és nem érted, miért, tarts önvizsgálatot. Ha nem hívnak meg programokra és bulikba, ne az emberekben keresd a hibát, hiszen ha jól éreznék magukat a társaságodban, hívnának. Gondold végig, mi az, ami talán nem szimpatikus másoknak, és azt is, hogy ez olyan dolog-e, amin lehet változtatni? Talán csak rosszul kommunikálsz, vagy félreértenek mások…
  2. Talán csak annyi kell, hogy nyitottabbá válj, és ne zárkózz be annyira. Hívnak a munkatársaid különböző helyekre, de te fáradtságra hivatkozva mindig lemondod? Nos, mostantól ne mondj nemet, és minden ilyen helyzetnek adj egy esélyt!

  3. Menj el olyan helyekre és programokra, amik téged igazán lázba hoznak: aerobik órára, futóklubba vagy éppen sminktanfolyamra. Így megismerkedhetsz olyan emberekkel, akiknek ugyanaz az érdeklődési körük, mint neked.

  4. Ha tényleg azt gondolod, hogy képtelen vagy a munkahelyeden vagy az edzéseden barátkozni, végezz önkéntes munkát: sétáltass kutyát, ossz ételt, vagy bármi, amivel jót tehetsz. Ez segít abban, hogy jobban érezd magad lelkileg, és könnyebben ismerkedj akár itt.

Sok sikert kívánunk az ismerkedéshez!