A szakemberek szerint ez a műszaki eszköz nagyban hozzájárulhat az egészséges szülő-gyermek kapcsolathoz

Borítókép: A szakemberek szerint ez a műszaki eszköz nagyban hozzájárulhat az egészséges szülő-gyermek kapcsolathoz Forrás: Julia M Cameron/Pexels
Ezen témában sem feltétlen könnyű megtalálni azt a bizonyos utat, de nem is lehetetlen.

A modern kor vívmányai bár nagyon sokat segítettek abban, hogy életünk számos területe könnyebb és gördülékenyebben működő legyen, ám a sajnos számos pozitív tulajdonsága mellett azért bőven kijutott a negatív mellékhatásokból is.

Az internet több ezer kilométernyi távolságot tett semmissé, hiszen manapság már egy kattintással elérhetjük szeretteinket akár a világ másik felén is, de a virtuális világ amennyi értéket és előnyt hozott magával, annyira képes volt az elidegenítésre is. A közösségi média térnyerésével együtt ugyanis fokozatosan alakult ki egy olyan fajta szakadék, ami nemcsak a magunkról alkotott képünkön hagyott nyomott, de befolyásolta a szociális és kommunikációs készségeinket is. Ez az eltávolodás pedig nem csupán a barátságokra hatott, a családok mindennapi életére is, hiszen sokszor a gyerekek mellett a szülők is belefeledkeznek a készülékükbe. És hogy mi lehet a megoldás? A mértékletesség mindenképp! Pont így gondolja Julia Roberts, aki a képernyő előtt töltött idő kapcsán sem félt meghúzni egy erős vagy mondjuk inkább így, egészséges határvonalat.

Forrás: Kevin Dietsch/Getty Images
Julia Roberts és férje, Daniel Moder.

A színésznő és a férje, Daniel Moder operatőr, 2000-ben A mexikói című film forgatásán ismerkedtek meg, és bár kapcsolatukat akkoriban sokan támadták, hiszen a férfi házas volt, Julia pedig kapcsolatban élt, ám végül a szerelem győzött. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy még mindig együtt vannak és három gyermek boldog és büszke szülei. A sztár legújabb filmje, a Távol a világtól kapcsán tartott sajtóturnén mesélt arról, hogy a munkájával járó távollét során a családjával videohívásokon keresztül tartja a kapcsolatot. „Mindannyian együtt voltunk a FaceTime-on a minap. Nagyon szórakoztató volt. Lehet, hogy közben egy törülköző volt a vizes hajamra csavarva, de mindannyian örültünk annak, hogy ha csak így is, de együtt lehetünk” – mondta egy interjúban. Majd hozzátette, hogy: „Szóval nálunk csak ilyen egyszerű szabályok vannak érvényben, van egy töltőállomásunk, ahová mindenki leteszi a telefonját, amikor hazaér. Természetesen az asztalnál nincs telefon.”

Forrás: Kevin Dietsch/Getty Images

Julia Roberts szavaival az orvosok is egyetértenek!

Ariana Hoet, az On Our Sleeves, a gyermekek mentális egészségéért mozgalom élvonalába tartozó szervezet ügyvezető klinikai igazgatója szerint nagyon fontos az, hogy hazaérve tényleg minőségi időt töltsünk a gyerekekkel. Bármilyen elfoglaltak is vagyunk, részt kell vállalni az életükben, meghallgatni őket, tényleg rájuk figyelni és nem a telefont nyomkodni. Mindez pedig igaz a gyerekekre is. Ha látják, hogy a szülőkkel meg lehet beszélni a problémákat és azon dolgokat, amik a lelküket nyomja, akkor nem fognak a közösségi média sokszor hamisan kreált világába menekülni, hanem meghallgatva a tanácsokat, bátrabban néznek szembe az adott helyzettel és a lehetőségeikhez képeset érett módon oldják meg azt. Ha látják, hogy a szülők szánnak időt arra, hogy meghallgassák őket, akkor értékelni fogják ezeket a perceket és ezen minőségi idő hosszú távon számos pozitív változással járhat. Tényleg érdemes figyelni ezekre az apróságokra, hiszen fiatalabb korban lehet a legjobban megalapozni azt a fajta kötődést is, ami akkor is érzékelhető lesz majd, ha már kirepültek a családi fészekből. Egy szó mint száz első lépésnek ideális lehet beszerezni egy töltőállomást otthonra, szerencsére a neten találni jó pár családi kiszerelést a témában és pár kattintással meg is vásárolhatod őket. Azt gondoljuk, hogy ez sok szempontból egy szuper befektetés lehet!

És, hogy mit csináljatok a mobilok nélkül? Galériánkban 7 olyan társasjátékot mutatunk be, amit a tinik is imádni fognak!