Ez a kalkulátor megmutatja, milyen életkorban, mikor fektesd le a gyerekedet

alvás, alvási szokások. fektetés, gyerek, alvásidő, alvás-kalkulátor Forrás: Pixabay.com/stine moe engelsrud
Elméletben legalábbis. Azért szólhatna valaki az én gyerekeimnek is róla.

Termékenységi és szülési kalkulátorokról biztosan hallottál, sőt lehet, hogy használtál is ilyesmit. És azt tudod-e, hogy olyan is létezik, ami azt számítja ki, hány évesen mikor dugd ágyba a gyerekedet? A felület használata rém egyszerű, csak a kicsi életkorát, és azt kell beírnod óra percre, hogy mikor szeretnéd, hogy fölkeljen. Ezek után a kalkulátor hipp-hopp kilöki, mikor kellene lefeküdnie ahhoz, hogy idézem: „minden adott legyen a mosolygós, hisztimentes reggelért”.

Elméletben legalábbis. Őszinte legyek, azt esetleg még el tudom képzelni, hogy egy ilyen kalkulátor a bizonytalanabb, első gyerekes szülőknek hasznos lehet; gyakorlottabbak viszont nagyjából csukott szemmel, maguktól is pontosan meg tudják mondani, mikor jön el a lefekvés ideje; hogy mikor változik át egy szempillantásra üres tekintetű, hisztiző kis zombivá az előző pillanatban még bájosan legózó apróság. Aztán vagy ágyba tudják dugni, vagy nem.

A kalkulátor készítői azt azért leszögezik, hogy minden kisgyermek biológiai órája eltérő; van, aki 8 óra alvással is vígan elvan, miközben mások totálisan kezelhetetlenek, ha nem tudják a 12 órájukat megaludni.

De akkor, hogy is van ez a boldog reggelekkel?

A kulcs szerintük abban rejlik, hogy tudjuk, a gyerekek ciklikusan alszanak. Ahhoz pedig, hogy kikalkuláljuk, mikor a legideálisabb felkelteni őket, ezeket kell alapul venni. Egy ötéves gyerek esetében például 30 perces egységekkel kell számolni. S ha pedig nem a ciklusok közti szünetekben, hanem egy ilyen közben ébreszted föl a csemetét; a morgás, rosszkedv esélyes.

Ahogyan bármilyen másik pillanatban is; teszem hozzá nagyon halkan. Ehhez pedig nem kell semmi extra, csak mondjuk egy „túl sötét” reggel, egy „nem jó” helyre adott puszi, egy fel-, vagy éppen lekapcsolt éjjeli lámpa, a kedvenc plüss „eltűnése”; hogy csak a legfontosabbakat emeljem ki a sok közül 😊

Az angol nyelvű alvás-kalkulátort ide kattintva találod.

Ha pedig végre elaludt, íme néhány vicces ötlet, mihez kezdhetsz vele :)