Hol lakik Pesten a Google?

Borítókép: Hol lakik Pesten a Google?
Munkatársunk a Google Házban járt. A Google Glasst is kipróbálta!

A Google sajtóirodája körbevezetett minket termeiben – valódi és virtuális értelemben egyaránt. A Józsefvárosban találhatóGoogle Grund szellős, téglafalú oktatóközpontjának helyiségei erre az alkalomra nappalivá, konyhává, hálószobává és gyerekszobává alakultak át, mindezt azért, hogy átláthassuk: mennyi mindenben lehetnek segítségünkre a Google alkalmazásai a hétköznapjainkban.

A keresőóriás munkatársai elmagyarázták például, milyen könnyű recepteket letölteni a konyhában a telefonunkra vagy akár megnézni az elkészítésüket a youtube-on,

illetve a receptek szövegét a Google Fordító segítségével egyszerűen lefényképezni és lefordítani.

Az is kiderült, hogy a Google Street View-n utazás előtt csekkolhatjuk, hogy néz ki a lefoglalt panzió, hogy könnyebben odataláljunk; és hogy néhány világhírű nevezetességet, például a Stonehenge-et közelebbről megnézhetjük a Google World of Wonders alkalmazás segítségével, mintha élőben járnánk ott (mert a helyszínen csak távolból lehet szemlélni ezt az őskori momentumot).

Persze ezeket az alkalmazásokat már sokan ismerjük és használjuk: például ennek a cikknek az írása közben a Google Maps, a Google Drive, a Google Chromeés a Google Keep is segítségünkre volt. :) AGoogle felméréseiből amúgy elég világosan látszik, hogy a közép-európai mezőnyben a magyar internetezők a legaktívabbak. Például sokkal több magyar használja a Google térképét és a hozzá kapcsolódó alkalmazásokat utazásra való felkészüléshez, mint a cseh, szlovák vagy román internetezők.

A Google Házban tett látogatásunk fénypontjaként volt alkalmunk kipróbálni a Google Glasst, amelyből Magyarországon még nem sok rohangál az utcán. A Glass egy okosszemüveg,

amely hangvezérléssel működik (persze össze lehet kapcsolni okostelóval is), magyar nyelvű funkciója pedig még nincs, így az amerikai angol kiejtést érti a legjobban. Más kiegészítések is tesztelés alatt vannak, ilyen például a dioptriás verzió is. A Google Glasst amúgy is folyamatosan fejlesztik, szóval leginkább a jövő termékéről van szó. Várhatóan inkábbkiegészítője, mint kiváltója lesz azonban az okostelefonnak és más kütyüknek.