5 régi szilveszteri szokás, amikről ma már nem hallani, pedig az elődeink minden évet így kezdtek
Az évek, évtizedek során sok régi szokás feledésbe merült, pedig a szerencsehozó és jósló hagyományok nemcsak szórakoztatóak voltak, hanem a közösséget is összekovácsolták. Volt, ami a fiatalok, volt, ami az idősek körében volt népszerűbb, de az biztos, hogy az év utolsó, valamint az újév első napja nem telt unalmasan.
Hagymakalendárium
Volt, ahol fokhagymából, máshol vöröshagymából igyekeztek megjósolni, hogy milyen lesz az időjárás az újévben. Fogtak egy fej vöröshagymát, amit 12 részre vágtak, vagy 12 gerezd fokhagymát helyeztek egy tálcára – mindegyik az év egy-egy hónapjának felet meg. A gerezdekre sót szórtak, állni hagyták egy éjszakán keresztül, és amelyik reggelre nedves lett, az annak megfelelő hónapban esőt, csapadékot jelzett.
Zajkeltés
Ugyan a szilveszterre ma is jellemző a hangos, zajos ünneplés, azt már kevesen tudják, honnan ered az év végi trombita, petárda használata és úgy egyáltalán, a zajkeltés szokása. Az elődeink az óévet nagy lármával, hangoskodással búcsúztatták, mert úgy tartották, hogy ezzel elűzhetik a rossz, ártó szellemeket – a hangos ünnepléssel tehát az újévi szerencsét alapozták meg maguknak.