Resting b*tch face: sztárok, akik tökélyre vitték az undok arckifejezést

Borítókép: Resting b*tch face: sztárok, akik tökélyre vitték az undok arckifejezést Forrás: Europress
Van, aki a ráncok miatt nem mosolyog, van, aki azért, mert nincs hozzá kedve. És van, aki szimplán csak ilyen arccal született...

A resting b*tch face - hívjuk csak rövidítve RBF-nek - a flegma, undok, fennhéjázó arckifejezésre összekovácsolt "szakszó", amit jellemzően főleg nőkre vonatkozóan használnak. Amint megjelentek az RBF királynőit, Vivien Leight és Elizabeth Taylort ábrázoló mémek az interneten, úgy lepték el a közösségi médiát is az #rbf hashtaggel posztolt szelfik: egyesek szabadulni szeretnének ettől az arcberendezéstől, mások viszont büszkék rá. A jelenség akkora port kavart, hogy Jason Rogers viselkedéskutató még egy FaceReader nevű szoftvert is kifejlesztett arra, hogy tudományos módon lehessen vizsgálni, melyek azok az arcvonások, amik egy külső szemlélő számára undok, lekezelő személyiségre engednek következtetni annak ellenére, hogy az illető egyáltalán nem ilyen.

Persze azonnal több sztár is megkapta a magáét, a ritkán mosolygókra rásütötték RBF bélyeget - egyesek megsértődtek rajta, mások viccet csináltak belőle, de persze olyan is akadt, aki büszkén felvállalta és mára abszolút tökélyre fejlesztette az arcot. Naná, hogy itt sem valósult meg a nemek közötti egyenlő bánásmód: nem véletlenül szerepel az a b*tch kifejezés az elnevezésben. Úgy tűnik, egy pasinál sokkal könnyebb elfogadni, ha nem mosolyog, míg egy komolyabb arckifejezésű nőt azonnal beképzeltnek nyilvánítanak. Mi alaposan körbenéztünk, és egyenlő arányban találtuk meg az RBF-et női és férfi sztároknál is. Kedvenceinket összegyűjtöttük a lenti galériába - ám óvakodtunk attól, hogy az RBF miatt bárminemű következtetést levonjunk viselőik személyiségét illetően.

Forrás: Pinterest