Borítókép: Elképesztő teljesítmény! Először teljesítette nő a világ egyik legkeményebb ultramaratonját Forrás: Wikipédia: Jasmin Paris
Jasmin Paris brit ultrafutó hatalmas teljesítményt ért el, ugyanis ő lett a világon az első nő, aki célba ért, méghozzá a világ legkeményebb futóversenyén. Ez óriási, emberfeletti teljesítmény.

A verseny a Barkley Marathons névre hallgat, a feladat pedig nem más, minthogy öt 32 kilométer hosszú kört kell teljesíteniük az Egyesült Államokban lévő Frozen Head State Park körül, méghozzá egy megadott időkeret alatt. A 40 éves Jasmin Paris végül 59 óra 58 perc és 21 másodperces idővel ért célba, ami egészen elképesztő, férfiakat is megszégyenítő teljesítmény, kiváltképpen azért, mert idén mindössze öt futó ért célba. Ami pedig még ennél is elképesztőbb, hogy a hölgy éppenhogy a limit időn belül élt célba, ami 60 óra volt, így minden erejét összeszedve 99 másodperccel a limitidő lejárta előtt futott be a célba.

A versenyt az eddigiekben mindössze 20 ember teljesítette, ez persze nem csoda, hiszen 160 kilométert lefutni valóban emberfeletti teljesítmény. A helyzetet pedig tovább nehezíti az, hogy nem csupán a távval kell megküzdeniük, hanem a terepviszonyokkal is, ugyanis a szintemelkedés folytán körülbelül 16 ezer méternyi szintet kell leküzdeniük a futóknak.

You are looking at the first female finisher of the Barkley Marathons in the races 38-year-history. Moments ago Jasmin...

Posted by Women of the Mountain on Friday, March 22, 2024

Jasmin Paris egyébként egy kétgyermekes anyuka, aki állatorvosként praktizál. Már 2022-ben is indult az adott versenyen, ám ekkor még nem tudott három körnél többet teljesíteni. De nem adta fel, tavaly is megpróbálta, ekkor már egészen négy körig jutott, és már csak egy hiányzott ahhoz, hogy bekerüljön azok közé, akik teljesítették ezt a lehetetlennek tűnő küldetést. Végül idén, mindössze annyi engedménnyel, hogy az utolsó kört az óramutató járásával megegyező irányban futhatta – ez állítólag könnyebbség – sikerült teljesítenie ezt az elképesztő kihívást. Ezzel pedig ő lett az első nő, aki képes volt teljesíteni ezt a 160 km-es távot. Elképesztő, és rendkívül példaértékű ez a kitartás!

Az alábbi galériában pedig 6 dolgot hoztunk, amitől a futás valódi mindfull élménnyé válik!

Fotó: Wikipédia - Jasmin Paris