Hogyan újítja meg a bőrt a lézerfény?

Borítókép: Hogyan újítja meg  a bőrt a lézerfény?
Ha szeretnél egy próbát tenni a lágylézer hatásával, érdemes megismerkedned a fontos fogalmakkal.

Szöveteink úgynevezett „biológiai ablakai” átengedik a látható fény bizonyos hullámhosszait, a fény pedig a sejten belül regeneráló, biokémiai folyamatokat indít el. Ezért használunk kozmetikai célokra úgynevezett lágylézereket, melyeknek a hullámhossza (színe) aszerint választható meg, hogy milyen problémát kezelünk vele. A hullámhossztól függ ugyanis, milyen mélységben képes a lézerfény a bőrbe hatolni.

Az orvosi lézer W (watt) teljesítményű, a szoftlézer teljesítményét azonban mW-ban (milliwatt) mérik. Előbbi vágásra, operációra alkalmas, utóbbi pedig biostimuláló hatású, a sejtek energiatermelését serkenti, a fáradt, elöregedett, beteg sejtek lecserélődését segíti, ezért fényvitaminnak is nevezzük.

A megereszkedett bőrt az úgynevezett közeli infralézer feszesíti, amely 10–20 milliméteres mélységig hatol. A fáradt, elöregedett sejtekből az anyagcseretermékek gyorsabban elszállítódnak, lebomlanak, az ödémák csökkennek, a szövetek friss oxigénnel telt vérhez jutnak, így könnyebben regenerálódnak. Az izmokban a stressz okozta feszülés csökken, a kollagén-, proteinszintézis felgyorsul, és hosszú távú, mélyebbre ható folyamatok indulnak el, melyek során a bőr immunitása, regenerációja, feszessége fokozódik.

A felső bőrréteg regenerálására a 4–8 mm mélységben dolgozó piros lágylézer a legalkalmasabb. Ez képes fokozni a bőrsejtekben a sejtmembrán-aktivitást, a sejtek regenerációját, osztódását, mikrokeringését, a növekedési faktorok termelődését és a kollagén szintézisét. Jó hatásfokkal halványítja a rozáceát, kezeli a hajszálértágulatokat.

A ráncok száloptikával egyesével kezelhetők. A betört ráncok alatti bőrfelület pillanatok alatt energetizálódik, regenerálódik, megemelkedik. A többi egyenetlenséget, pl. a hajszálráncokat pásztázva lézerezik.

A kék lézerfény 1-1,5 milliméter mélységig hatol a bőrbe, és akne kezelésére, illetve a propionibaktérium hatástalanítására használjuk. Látványosan tisztul tőle a pattanásos bőr, visszahúzódnak a gyulladások.

A lágylézer fényterápia hatóanyagok nélkül is működik, de kis molekulájú mezoterápiás anyagokkal kombinálva még jobb és tartósabb lehet az eredmény. Lágylézerkezelések után az elektroporáció, az ultrahang és a gépi face lifting hatása is fokozható.

Tartós eredményhez a lézert felépített kúrában érdemes alkalmazni, az első héten két, a következő három hétben egy-egy kezeléssel. A protokoll szerint az első alkalommal a lézerterápia után hatóanyag-bejuttatás vagy face lifting következik, második alkalommal csak lágylézerkezelés, majd a következő három alkalommal a lágylézer-fényterápia elektroporációval vagy ultrahanggal, vagy face liftinggel egészül ki.

Hogyan, és miért érdemes használnod a zabpelyhet a napi bőrápolási rutinod részeként?