Készítsd magad a természetes kozmetikumaidat!

Borítókép: Készítsd magad a természetes kozmetikumaidat!
Itt az ideje, hogy megismerkedj az otthon elkészített kozmetikumok előnyeivel. Meglátod, mennyire egyszerű és hatásos, ráadásul sokat spórolhatsz velük.

Szépülj a természet erejével!

Te is úgy érzed, itt az ideje, hogy kezedbe vedd egészséged és szépséged megőrzését, és végre tegyél valamit saját magadért és családodért? Akkor itt az ideje, hogy megismerkedj az otthon elkészített kozmetikumok előnyeivel. Meglátod, mennyire egyszerű és hatásos, és nem utolsósorban sokat spórolhatsz velük.


Egyre divatosabb a természetességet hangsúlyozni, de tudod-e, hogy ez valójában mit is jelent, illetve ismered-e a praktikákat, amelyekkel otthon, könnyedén előállíthatod a saját kozmetikumaidat? A Mester Kiadónál most megtalálsz hozzá minden segítséget. A Természetes gyógymódok című sorozatnak köszönhetően otthon készítheted el a kipróbált természetes kozmetikumokat a hajöblítőtől a ránctalanító krémig. Előállíthatsz otthon nappali krémet, testápolót, arctonikot, testradírt, tusfürdőt, aloe verás kézkrémet, arcpakolást, hajöblítőt és még sok minden mást. A hozzávalókat és az elkészítési útmutatót megtalálod a Mester Kiadó Természetes gyógymódok című kiadványában.
Látogass el a honlapra – www.mesterkiado.hu/termeszetes-gyogymodok –, és győződj meg róla, hogy a természet kincseit a megfelelő módon alkalmazva sokat tehetsz a testi-lelki egészséged és szépséged eléréséért és megőrzéséért!

Természetes szépségtippek

Miért készítsünk otthon nappali krémet?
Egy jó nappali krémnek az a feladata, hogy támogassa bőröd természetes funkcióit, valamint hogy megvédje a kiszáradástól. Fenn kell tartania és szabályoznia kell a bőr vízháztartását, élénkítenie a keringést, gyorsítania a sejtek megújulását. A nappali krém megóvja bőrödet az olyan káros külső hatásoktól, mint a szél, az UV sugárzás és a környezet túl száraz vagy túl párás levegője. Egy ilyen krém mindennapi használatával bőröd életteli marad.
A tartósítószerek allergiát okozhatnak, éppen ezért a házilag készült krémek esetében biztos lehetsz benne, hogy ezek nem tartalmaznak káros összetevőket. A krémek elkészítéséhez szükséges összetevőket ma már könnyedén beszerezheted az egészséges életmódra és természetes kozmetikumokra szakosodott boltokban, vagy ezzel foglalkozó internetes kereskedő cégektől. A nappali krém elkészítéséhez szükséged lesz például shea vajra, jojobaolajra, E-vitaminra, illetve a bőrtípusodnak megfelelő összetevőkre. A jojobaolaj természetes úton véd a napsugaraktól. Ha ebből az olajból is adsz a hidratáló krémhez, az egész évben megvédi bőrödet.
Az összetevők teljes listáját és az elkészítés lépéseit megtalálod a Természetes gyógymódok című kiadványban.

Használj testápolót!
A túl gyakori zuhanyozás és fürdés megterheli és szárítja bőrödet, ezért fontos, hogy minden fürdés után használj testápolót. Ilyenkor ápoló összetevők jutnak a bőrödbe. A normál és a zsíros bőrtípusra a könnyű, hidratáló balzsamok a legjobbak, ugyanis védik bőrödet a kiszáradástól, és fenntartják a normális pH-értéket. Természetes kozmetikumok készítéséhez kizárólag az első, hidegsajtolásból származó növényi olajokat szabad használni. A melegítéssel vagy oldószerekkel előállított olajok bőrirritációt okozhatnak, továbbá az értékes összetevőknek is csak a töredékét tartalmazzák. Mielőtt nekilátsz testápolót készíteni, tudnod kell, milyen a bőrtípusod. A különböző bőrtípusokra különböző összetevőket kell használnod. Ha zsíros a bőröd, akkor tegyél bele ligetszépe olajat, méhviaszt, lanolint, mogyorólevet. Normál bőrhöz használj őszibarackmag-olajat, desztillált vizet, méhviaszt, lanolint, vegyes bőrre pedig avokádóolajat, aloélevet, méhviaszt és lanolint.
Az összetevők teljes listáját és az elkészítés lépéseit megtalálod a Természetes gyógymódok című kiadványunkban.

Radírozzunk!
Az arcradír segítségével rendszeresen el kell távolítani az elhajt hámsejteket. A megfelelően megválasztott illóolajokkal harmonizálni lehet az arcradírt bármely bőrtípushoz. A hagyományos bőrradírok kicsi, kerek dörzsölő szemcséket tartalmaznak, amelyek eltávolítják a bőr szarusodott sejtjeit. A házi bőrradírokban többféle természetes alkotóelem található (pl. búzadara, lenmag), amelyek a bőrt kíméletesebb módon, de hatékonyan dörzsölik. Gabonaallergia esetén házi bőrradír készítéséhez használj tengeri sót, amelyet bioboltban szerezhetsz be. Az arcradír tisztító hatását növelheted, ha pakolásként 5 percig az arcodon hagyod. A lenmagos arcradír elkészítéséhez szükséged lesz darált lenmagra, forró vízre, extra szűz olívaolajra és levendulaolajra.
Az összetevők teljes listáját és az elkészítés lépéseit megtalálod a Természetes gyógymódok című kiadványunkban.

Árulkodó kezek
Kézfejünk az egyik legárulkodóbb testrészünk, ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen ápoljuk krémekkel és balzsamokkal. A legjobb, ha ehhez is természetes anyagokat használunk. A legkiválóbb segítség a kéz bőrének a vegyszerektől mentes, aloé bázisú kézkrém. Az aloé húsos leveleiből előállított kivonat elősegíti az új sejtek képződését, és megóvja a bőrt a kiszáradástól. Az aloé levele számos értékes hatóanyagot tartalmaz, többek között aminosavakat, vitaminokat, gyulladáscsökkentőket, valamint fontos ásványi anyagokat, pl. kalciumot, káliumot és foszfort.
Az otthon elkészített kézkrém akkor ápol a leghatékonyabban, ha két rétegben alkalmazod: először vékony rétegben a bőrbe masszírozod, hogy teljesen felszívódjon. Később vigyél fel a krémből még egy réteget. Az aloe verás kézkrémhez szükséged lesz krókuszolajra, méhviaszra, cetil-alkoholra, aloéra, rózsaolajra.
Az összetevők teljes listáját és az elkészítés lépéseit megtalálod a Természetes gyógymódok című kiadványunkban.


Ha kedvet kaptál, hogy magad készítsd el kozmetikumaidat, akkor ne habozz, és látogasd meg a Mester Kiadó honlapját: www.mesterkiado.hu/termeszetes-gyogymodok. Itt bővebb információkat kapsz arról a kiadványról, amelynek a Te könyvespolcodon is ott a helye.