Ismerjük meg a K-KARP – BOILIE series család horgait

horog,halászat,horgászat Forrás: damil.hu
A K-Karp bojlis horog család bemutatását azoknak szánjuk, akik kifejezetten a nagyobb méretű pontyokat és amurokat szeretnék megfogni. Nekik ugyanis tisztában kell lenniük a ténnyel, miszerint a nagyhalas horgászathoz erős felszerelésre van szükség.

A cikkben tehát kifejezetten a bojlis horgokkal foglalkozunk, külön figyelmet szentelve a magas minőségi követelményeknek. Bízunk benne, hogy az itt olvasottak sok horgászt segítenek majd hozzá életük legnagyobb horgászattal kapcsolatos élményéhez.

Bojlis horgászatnál a horog minősége nem lehet gyenge

A bojlis horgászok pontosan tudják, hogy náluk nem babra megy a játék. Ennél a módszernél ugyanis tíz kilogramm felett kezdődik a sztenderd halméret, ami már nem játék. A felszerelés egyetlen pontja sem lehet gyengébb tehát a többinél, és ez kiemelten igaz a horogra.

A kapitális halak bizony keményen védekeznek a szereléken, és mindent megtesznek azért, hogy megszabaduljanak a horogtól. Ezért sokszor elképesztő terhelés éri a végszereléket, amit csakis kizárólag a magas minőségű eszközök bírnak ki.

A K-KARP – BOILIE series horgok sajátosságai

A Damil.hu-nál kapható K-Karp bojlis horgok kapcsán már első ránézésre látszik, hogy nagyobb halak megfogására tervezték őket. Kifejezetten öblös, kerek horgoknak számítanak ugyanis. Ennek pontosan azért van jelentősége, hogy a felkínált bojlit vagy pelletet felvevő hal szájában minél stabilabb legyen az akadás.

Egy keskenyebb, kisebb ívvel rendelkező horognál erre kisebb az esély. A csalit felszippantó hal szájszegletében csakis akkor ül meg biztosan a horog, hogyha annak a kialakítása is segíti mindezt.

Méret tekintetében természetesen többféle változat közül választhatunk annak megfelelően, hogy a zsinórunk vastagsága, az ólom nagysága és a vízben megtalálható halak mérete mit tesz indokolttá.

Hogy életünk hala ne a horog miatt menjen el

Hangsúlyozzuk, hogy a horgászfelszerelés kapcsán a horog az egyik olyan összetevő, aminek a kiválasztását egyszerűen nem szabad félvállról venni. Fokozottan igaznak bizonyulhat ez az állítás abban az esetben, hogyha a bojlis módszert vesszük alapul.

Amikor a kapásjelző elkezd vadul visítani, a nyeletőfék szépen teszi a dolgát, és ha a kezünkbe vesszük a horgászbotot, sosem tudhatjuk, mikor lesz a felszerelés végén életünk hala. A húsz kilogramm feletti példány, a horgásztóban élő matuzsálem, aminek a megszákolása életre szóló élmény lehetne.

Csakis kizárólag minőségi horgot használjunk tehát, aminek még csak véletlenül sem hajlik ki a hegye fokozott terhelésnél. Maga a fárasztás is nyugodtabb körülmények között zajlik akkor, ha az ember bátran bízhat a felszerelésben. Így pedig minden körülmény adott lehet ahhoz, hogy egy-egy csodaszép hal megszákolását követően sor kerüljön a fotózásra, majd pedig a visszaengedésre.