Amivel sokáig meghosszabbíthatod a mosógép életét: 5 egyszerű, de hatékony tipp

Ez a cikk az ÉVA magazin 2020/02 számában jelent meg először „Hogyan illeszd be az életedbe a sportot?" címmel.
Tudtad, hogy a korábbi lapszámainkat újra megvásárolhatod? Kattints ide!
Pedig, amikor a mosógép elkoszolódik, a ruhák sem kerülnek ki belőle maradéktalanul tisztán. Havonta egyszer érdemes valamilyen természetes szerrel megszabadítanod a géped a lerakódásoktól (kivéve, ha már öntisztítós modellben forognak a ruháid, mert akkor csak kövesd a használati utasítást) és a szűrőt is. Ne csak úgy találomra adagold a mosószert, mert a felesleg nem fog feloldódni, hanem letapad.
Az adagolót is rendszeresen tisztítsd ki – akár minden mosás után gyorsan kiöblítheted. Amikor már elragacsosodott, a megoldás legjobb eszköze a langyos víz és a fogkefe. Fontos, hogy mindig hagyd nyitva a gép ajtaját és az adagolót a mosás után addig, míg kiszárad belőle a maradék víz.

A készülék belsejét ecettel tisztíthatod meg. 20%-os koncentrációjúból fél liter, 10%-osból 1 liter kell hozzá és 90 fokos programot indíts el. Ha legtöbbször alacsony hőfokon mosol vagy előfordul, hogy sokáig bent felejted a vizes ruhákat a dobban, ne csodálkozz, ha penészszagot érzel szivárogni a gép belsejéből. Önts az adagolóba teafaolajat, ez már egy közepes hőfokú átöblítő mosásnál is csodát tesz.
Ha fehér mosáshoz mosószódát használsz, azzal két legyet ütsz egy csapásra. Sőt, hármat! Kíméled a környezetet, szép fehérek lesznek a ruhák és elejét veszed a vízkövesedésnek és a penészesedésnek.
Ha régen nem foglalkoztál a gép kitisztításával, vesd be a trisót, ami biztosan elbánik a lerakódásokkal és a vízkővel. Tegyél belőle a mosószer-adagolóba és a dobba is, aztán indulhat a 90 fokos program!