Így nézhet ki sokáig újnak az ágyneműhuzatod! – 6 tipp

Borítókép: Így nézhet ki sokáig újnak az ágyneműhuzatod! – 6 tipp Forrás: europress
Ha már gondosan kiválasztottad a számodra legmegfelelőbb és legkényelmesebb huzatot, amiben kipihenheted magad, akkor ügyelj jobban az ápolására is, hogy sokáig élvezhesd az előnyeit és a szépségét!

Amikor megveszünk egy új ágyneműhuzatot, nem tervezzük el előre, hogy mennyi ideig akarjuk majd használni. Azt általában az anyag minősége, strapabírósága, és persze a kezelése is nagyban befolyásolja majd, hogy meddig élvezhetjük benne a pihentető alvást. Ha azonban már rögtön a vásárlás után eldöntjük, hogy mostantól jobban ügyelünk az ágyneműnk állapotára, és betartunk néhány fontos szabályt, akkor ténylegesen meghosszabbíthatjuk vele az élettartamát, és nem kell a fakó, textúráját vesztett, esetleg lepattant, vagy letört gombú darabjainkban nyugovóra térnünk. Íme néhány praktikus tipp, hogy még tovább bírják a kedvenc paplanhuzatok!

Forrás: europress

1)) Kerüld a durva mosószereket!

Lehet, hogy a szintetikus mosószerek ideig-óráig jó illatot kölcsönöznek az ágyneműnek, és sokáig élvezhetjük a tisztaság érzését, ám hosszútávon sajnos igenis roncsolják az textilszálakat az anyagban. Ezért, és persze környezettudatosság szempontjából is sokkal jobb, ha természetes alapanyagból készült, öko mosószerekkel tisztítod őket.

2)) Ne hagyd a szárítógépben!

Ha szárítógépet használsz, ügyelj rá, hogy minél hamarabb kivedd belőle a huzatokat, mert száradás közben, illetve után könnyen gyűrötté válhatnak, és sokkal nehezebb lesz őket vasalni, illetve a szövetet is roncsolhatja az állandó gyűrődés. Legjobb, ha mosás után rögtön nagy felületre kiteregeted őket, és hagyod a levegőn megszáradni.

3)) Azonnal kezeld a foltokat!

Még ha nem is eszel az ágyban, akkor is előfordul, hogy foltos lesz a huzat, akár egy éjszakai arcmaszktól, vagy egy elvakart sebtől. Amint észreveszed a galibát, használj folt előkezelőt, majd tedd is be az ágyneműt a mosásba! Így a foltoknak nem lesz idejük bejutni a szövetek legmélyébe.

Forrás: europress

4)) Ne viselj éjszakai kencéket!

Legalábbis olyanokat ne, amik nem szívódnak be azonnal a bőrödbe legalább annyira, hogy aztán belekendődnek a párnahuzatba. Lehet, hogy a bőrödnek nagyon jót tesz egy-egy pakolás, de a textíliát akár elszínezheti, vagy ki is fakíthatja.

5)) Vedd le az ékszereket éjszakára!

Erre azért érdemes figyelmet fordítanod, mert az éles szélű, vagy az ékszerből esetleg kiálló részek könnyen kiszakíthatják, átlyukaszthatják az anyagot, amíg te mit sem sejtve egyik oldaladról a másikra fordulsz. Ha tehát nem ragaszkodsz a kiegészítőidhez éjszaka, inkább hagyd őket a komódon, vagy az éjjeliszekrényen!

6)) Vasald őket az utasítás szerint!

Vannak olyan darabok is, amelyeket anyaguk miatt egyáltalán nem, vagy csak nagyon alacsony fokozaton szabad vasalni. Mindig olvasd el a címkéket, - lehetőleg ne is vágd ki az anyagból, hogy mindig rájuk tudj kukkantani-, mielőtt kiválasztod a megfelelő hőfokot!