Miért hangolódik össze a nők menstruációja?

ciklus,menstruáció Forrás: unsplash/Rawpixel
Biztosan te is hallottál arról a mítoszról, hogy azoknak a nőknek, akik huzamosabb időt töltenek egymással, összehangolódik a menstruációjuk. De vajon igaz ez a hír?

Az első információk erről a különleges jelenségről 1971-ben kerültek napvilágra. Egy kutatásban 135 amerikai nőt vizsgáltak, akik egy kollégiumban laktak. A nők 8 ciklusát vizsgálták meg a kutatók, amiből kiderült, hogy tényleg szinkronba kerül az egy fedél alatt élő nők menstruációja. A szakértők ekkor úgy vélték, a feromon tehet az egészről, ma viszont már teljesen más az elképzelés arról, mi áll a háttérben.

Egy új kutatásnak köszönhetően ma már neve is van a jelenségnek (társadalmilag szabályzott összehangolás), és pontosabb képünk is van arról, pontosan hogyan alakul ki. Egy teória szerint a jelenség oka az, hogy megvédje a nőstényeket. A ciklus összehangolódása során ugyanis az állatvilágban az összes nőstényt vonzóbbnak találják a hímek. A nőstény oroszlánoknak és emberszabásúaknak is azért hangolódik össze a szervezetük, hogy ne egy domináns hím uralkodjon felettük, aki egy párt választ - magyarul megvédik egymást a hím elutasításától.

Szóval ha legközelebb a legjobb barátnőiddel együtt pityeredtek el egy aranyos reklámon, miközben csokit esztek, jusson eszedbe, hogy ez csak azért alakult így, mert így a férfiak elutasításától véditek meg egymást.

Olvasnál még a témában?