Ha nem ezzel a módszerrel mosod ki a konyhai törölgetőruhákat, biztos, hogy nem elég tiszták

törölgetőruha Forrás: Getty Images
Sokan azt gondolják, elég csak bedobni a konyharuhát a mosógépbe, de valójában ez nem a legjobb ötlet!

Ha most meg kéne tippelned, melyik a lakás legpiszkosabb helyisége, a wc-t mondanád? Akkor tippelj újra, ugyanis valójában a konyha a legkoszosabb szoba az egész otthonodban! Például statisztikák szerint több E.coli baktérium található a mosogatóban és a szivacson, mint a wc-ülőke teljes felületén. Ez azért elég meglepő, igaz?

De persze míg a mosogatót ki lehet tisztítani, és a szivacsot le lehet cserélni, addig a törölgetőruha az, ami igazán sok baktériumot rejt magában. Ha ugyanis nem mosod ki és fertőtleníted őket viszonylag gyakori időközönként (márpedig a legtöbben nem teszik), komoly veszélynek is kiteheted magad és a családod. Egy friss felmérésből derült ki, hogy a törölgetőruhák 86%-a tartalmaz magán gombát és penészt, 77%-a E. coli baktériumot, 18% pedig staphylococcus baktériummot!

Ezek után most legszívesebben te is rohannál a konyhába, hogy bedobd őket a mosógépbe, igaz? Az sajnos még mindig kevés, és a gépnek sem tesz jót. Épp ezért a legjobb megoldás az, ha alaposan fertőtleníted a konyharuhákat, egy másik módszerrel. Egy lavórba engedj nagyon forró vizet, tedd bele a törölgetőruhákat, és hagyd, hogy a meleg víz kifejtse hatását 15 percen keresztül (még hatásosabb, ha egy lábost forralsz fel, és abban hagyod negyed órán át állni a ruhákat, alacsony lángon). Ez már alapjáraton megszabadít rengeteg baktériumtól, de még hatékonyabb, ha 1/8 bögrényi szódabikarbónát adsz a vízhez, amiben átdörgölöd a ruhákat, ugyanis ez segít megszüntetni a rossz szagokat is.

Ezután csak vedd ki a törölgetőruhákat a vízből, és tedd ki őket megszáradni. Ez a tipp nem csak abban segít, hogy tiszta legyen a konyharuha, de egyúttal az anyagot is kíméli, így még csak újakat sem kell venned túl gyakran.

És ha már tiszta holmik, a vágódeszkát te mennyire alaposan mosod el?