Létezik ideális szépségápolási rutin a pasiknak?

Borítókép: Létezik ideális szépségápolási rutin a pasiknak?
És ha igen, alkalmazzák is? Az első kérdésre a válasz egyébként nyilvánvalóan igen. 2017-et írunk, még jó, hogy a férfiaknak is készülnek bőrápolási termékek, méghozzá egyre több! Már nem csak a hónaljdezodorok meg tusfürdők hada sorakozik a drogériák polcain, nem ám. Nézzük, mibe érdemes invesztálni, hogy egy jó kis arzenált állíthassatok össze, hatékonyan és egyszerűen.

Az angolban egyébként a férfias hangzású ’grooming’ szóval jelölik a férfiak szépségápolási törekvéseit, amiben a bőrtől a szakállig minden benne van, néhol még a divat is, főleg az ezzel foglalkozó stylistoknál. De a borbélyüzletek újra virágkorukat élik kis hazánkban is, úgyhogy a grooming már nem teljesen ismeretlen terület itthon sem.

Éppen ezért szerintem tök jó, ha otthon is van egy pár dolog, amit bevethettek mondjuk esküvő, színház előtt vagy akár a mindennapokban. Én viszonylag hamar belevetettem magam a grooming-bizniszbe, mint felhasználó. Szeretem az érdekes kozmetikumokat, a különleges illatokat, az olyan extra kényeztetéseket, mint egy jó arcpakolás egy nehéz nap után Bach zenéje mellett üldögélve, kezemben könyvvel. Úgyhogy most összeszedtem néhány dolgot, ami szerintem kezdésnek szuper lehet bármelyik pasi fürdőszobai polcán, kortól függetlenül.

Egy kicsi bőrápolás reggel, egy kicsi este hosszú távon meghozza a gyümölcsét. Mert bár a férfiak bőre máshogyan érik, mint a nőké – kicsit jobban ellenáll a rohanó időnek –, de azért vannak pontok, ahol a szépségápolás találkozik. Jó például, ha mindennap tisztítjuk a bőrt, anélkül, hogy kiszárítanánk, és ez nemtől független. Ha pedig pénztárcabarát és gyorsan elérhető megoldást szeretnénk, akkor irány a dm. Hozzám viszonylag közel, épp a szalonommal szemben van egy üzlet, ahova szeretek beugrani ilyen és ehhez hasonló apróságokért.

Térjünk is a lényegre! Első körben nem kell más, mint egy jó arctisztító – ilyen például a Balea MEN arclemosó gél, amihez jól passzol a szintén Balea MEN márkájú arcápoló gél. Azért jó, ha egy családból választjátok a termékeket, mert a hatóanyagok így nem oltják ki egymást, hiszen egymásra épülnek.

Az arclemosó gélt este használd és hideg vagy langyos vízzel javaslom leöblíteni. Csak keményen, fiúk – a hideg víz edzésben tart! Ez a gél jó arra, hogy lemosd a város porát, eltávolítsd a felesleges faggyút, de még az edzőteremben kiizzadt méreganyagokat is. Ráadásul az ásványihatóanyag-komplexum magnéziumot, cinket és rezet tartalmaz, ami pozitívan befolyásolhatja a sejtanyagcserét. Határozott, de nem durva mozdulatokkal habosíts és mosd le, mert szükséged lesz a bőrödre még néhány évtized múlva is.

Ha ezzel megvagy, itasd fel a vizet, és a még szinte nedves bőrre vigyél fel egy mogyorónyi arcápoló gélt – ne aggódj, pillanatok alatt be fog szívódni, és igen, tudom, hogy a zsíros utóérzet nagy parája a pasiknak. Körkörös, felfelé ívelő mozdulatokkal vidd fel, hogy beinduljon a vérkeringés – épp emiatt szerintem reggel is nagyon jó érzés, és nem csak a kávé frissíthet. Plusz jó hír, hogy a vulkáni kőzetet tartalmazó fekete gél hidratálja a bőrt 24 órán át! És persze, ha úgy adódik, néha a párodat is megkérheted egy kényeztető masszázsra, amit érdemes viszonozni, mert nincs ennél jobb érzés.

Bőrradír? Nyugodtan lopd el a párodtól, ha még nem vennél sajátot – a pasiknak is jól jön, hidd el. Ne csak az arcodon alkalmazd, mert érdemes például a könyököt, a térdet és a talpakat is átdörzsölni vele, ha durvább a bőr. Először lehet, hogy fura lesz, mint Chandlernek Monica habfürdőmániája a Jóbarátokban, de ha az ember elengedi, hogy mik a „férfias” és mik a „nőies” termékek, és inkább arra fókuszál, amitől jobban érzi magát, akkor máris tettünk egy nagy lépést előre. És ha már a dm-ben vagy, nyugodtan vegyél magadnak egy hidratáló szövetmaszkot is, nyár után zseniális lesz, hidd el – frissít, hűsít és akár meccs közben is felteheted.

És ha már az előbb a borbélyüzleteknél tartottunk, akkor jöjjön a hair grooming! A Balea MEN pomádé, ami hajra és szakállra is használható, formáz és rögzít, szóval nem is kell más, és emellett makadámiaolajjal és sheavajjal gazdagították. (Mindkettő szuperül hidratál és ápol FYI.) És ha tényleg szépen szeretnétek formázni, a 2in1 haj- és szakállformázóval minden a helyén marad, nem kell aggódni.

Mi maradt még hátra? A szakáll és a bajusz! Mert jó, hogy a hajról gondoskodtok egy ápoló samponnal, de a szakállápoló olaj külön is hasznos, hiszen a szakállnak más a textúrája, de a Balea MEN vonalon szerencsére erre is találtok megoldást. Van benne napraforgó-, argán-, jojoba- és mandulaolaj, ami nem csak a szőrnek, hanem a bőrnek is jó.

Aki pedig TÉNYLEG elkötelezett a grooming mellett, és mondjuk úgy érzi, hogy gyakran kiszárad a bőre, annak egy éjszakai maszk is zseniális. Tudom, hogy előreszaladtam, és komótosan kell felépíteni az otthoni bőrápolási kelléktárat, de egy dolog biztos: aki ad magára, azt komolyabban veszik a munkahelyén és általában jobban adnak a szavára. Ahogyan az igényes öltözködés, úgy ez is azt sugallja, hogy tiszteljük magunkat pusztán azzal, hogy látják, időt és energiát szánunk a megjelenésünkre. Úgyhogy hajrá, irány a drogéria, kezdjétek el építgetni azt az arzenált!