Casualtől a black tie-ig – dress code szótár nőknek

Borítókép: Casualtől a black tie-ig – dress code szótár nőknek

Veled is előfordult már, hogy olyan rendezvényre invitáltak, ahol előre megadott módon kellett megjelenni? Az angolul jelölt dress code-okat képtelenség rövid magyar kifejezéssel helyettesíteni, ezért egy-egy pár mondatos magyarázattal, extra tippekkel és teljes szettekkel segítünk eligazodni ebben a divatos rengetegben!

Casual

A Casual a hétköznapi öltözéket jelöli, ezért viszonylag könnyű dolgod lesz a ruhaválasztásnál. A sportos szereléseken kívül bármit viselhetsz, amit az utcán is hordasz, ám ha mégis szeretnél kicsit kitűnni a tömegből, néhány divatos kiegészítővel – egy színes sállal vagy kitűzővel, egy mutatós karkötővel vagy táskával – feldobhatod a szettedet.
Jó tanács: Figyelj, nehogy túlzásba ess az ékszerválasztásnál, ebben a kategóriában a kevesebb több!

Informal


Ha a meghívó egy különleges alkalomra (például egy díjátadóra) vagy egy 18 óra utáni eseményre szól, a hétköznapi viseletnél ajánlott némiképp elegánsabban megjelenni, ilyenkor jöhet az Informal öltözet. Egy kiskosztümben, rövid ruhában vagy egy selyemblúzban biztosan nem fogod kényelmetlenül érezni magadat.
Jó tanács: Az Informal dress code nem zárja ki a színeket, ezért ne válassz csak sötét ruhákat és kiegészítőket!

Smart Casual

A Smart Casual az utcai viselet elegánsabb kiadása. Ha a meghívón ez a dress code szerepel, válassz olyan ruhát, ami csinos, ugyanakkor tudod, hogy a rendezvény végéig kényelmesen fogod benne érezni magad. Bátran előveheted a szoknyákat, dekoratív blúzokat és a diszkrét magas sarkú cipőket.
Jó tanács: Mivel a hétköznapi viselet mutatósabb oldaláról beszélünk, a farmeredet cseréld elegáns nadrágra!


Semi-Formal (after 5)

A Semi-Formal (más néven After 5) dress code-ot már csak egy hajszál választja el a nagyon elegáns kategóriáktól. Amikor elkezded tervezni a tökéletes megjelenésedet, figyelj az esemény időpontjára! A 18 óra előtti rendezvényekre dekoratív, míg a 18 óra utánira ünnepélyes ruhában érkezz!
Jó tanács: A délutáni összejövetelre kitűnő választás lehet egy elegáns (nadrág)kosztüm, estére viszont érdemes koktélruhára váltani!

Business Formal

A Business Formal és a Semi-Formal között mindössze árnyalatnyi különbségek vannak. A legfontosabb szempont a Business Formal dress code-nál, hogy nem viselhetsz olyan, alapvetően elegáns ruhát, mely mélyen dekoltált.
Jó tanács: Ilyen alkalmakra tökéletesen megfelel egy kiskosztüm is, de tartózkodj a harsány színektől, válts visszafogottabb stílusra!

Formal

A Formal dress code elegáns öltözetet vár el a meghívottaktól. Érdemes olyan estélyit vagy koktélruhát választanod, mely nem túl fényes anyagból készült, és lehetőleg térdig vagy térd alá ér. Toalettedet bátran kiegészítheted ékszerekkel, de figyelj, hogy ne ess túlzásba.
Jó tanács: Ha egy rendezvényen Formal a dress code, fordíts kellő figyelmet frizurád elkészítésére is – a lazán beszárított vagy kontyba feltűzött haj tökéletes éke lesz megjelenésednek!

Black Tie


A Black Tie elnevezés abból ered, hogy a dress code a férfiak számára kötelezővé teszi a kötött fekete csokornyakkendő viselését. Női változatában előírás, hogy az eseményen estélyi ruhában, kevésbé formális rendezvényen pedig dekoratív koktélruhában jelenj meg.
Jó tanács: Ez a legelegánsabb dress code, viselj bátran földig érő ruhát, vagy ha az esemény jellege megengedi, csinos koktélruhát!

Még több összeállítást megnéznél? Kattints a www.stilago.hu/dresscode oldalra, ahol összegyűjtöttük az egyes stílusok darabjait!