4 dolog, amit inkább ne szerelj fel egy matatófalra – és számos más, amit igen
Amikor már totyogós korba ér a kisbabánk, bizony igencsak elkezdik érdekelni a körülötte levő dolgok. Ez az az időszak, amikor hiába akarod a kezébe nyomni a saját játékait, ugyanis milliószor jobban leköti bármi, ami a felnőttek izgalmasnak tűnő világában található, látható, megfogható. Ilyenkor fordul elő legtöbbször, hogy egyszer csak lába kél a kulcscsomónknak, sehol sem találjuk a tévé távirányítóját... Ha a kicsi már eléri az alacsonyabb, pakolásra alkalmas területeket – például a tévéállványt vagy könyvespolcot –, akkor egyrészt érdemes minden olyan tárgyat eltenni előle, ami még nem neki való, másrészt pedig a figyelmét olyan dolgokra terelni, amelyekkel ő is biztonságosan és "büntetlenül" ügyködhet.
Pár éve lett nagy divat a szülők körében az úgynevezett matatófal vagy fejlesztőtábla készítése: a legtöbb esetben egy kis "csináld magad program" keretében születnek meg az igazán klassz alkotások. De beszéljünk kicsit arról is, hogy miért érdemes ilyen táblával, "szerelőfalallal" előrukkolnunk.
Gyakorlatilag bármi, amivel babrálni lehet és amit nem ítélsz veszélyesnek arra, hogy a kicsi kezébe add. Alább azt is olvashatod, milyen tárgyakra mondták az olvasóink azt, hogy jobb nem felszerelni egy ilyen falra.
A legjobb kütyük a fejlesztőtáblára:
- kulcsok
- kilincsek
- régi óra számlapja, hogy lehessen tekergetni
- elemes ajtócsengő
- tépőzár
- nyomógombok
- régi tárcsás vagy nyomógombos telefon
- jól rögzített lánc
- számológép
- cipőfűző
- különféle textíliák a tapintáshoz
- valami, ami világít (például biciklilámpa)
- kisebb tükör
- utazóbőrönd kombinációs zárja
Minden olyan holmi, amit lehet húzni, nyitni, kapcsolni, tekerni, pörgetni, nyomkodni. Legyetek kreatívok bátran!
Matatófalat készen is kaphatsz az Okosjátéknál, ha nem szeretnél bajlódni vele.