A szakítás 5 legfontosabb szabálya

Borítókép: A szakítás 5 legfontosabb szabálya
Lehet, hogy túl nagy fába vágjuk a fejszénket, ám mi mégis úgy véljük, van annyi tapasztalatunk, hogy azok alapján megpróbáljunk leszögezni néhány alapvető szabály.

Már az elején fontosnak tartjuk leszögezni, hogy egyetlen szakítás sem lehet fájdalommentes. Még akkor sem, ha mindkét fél számára kívánatos a váltás. Akkor meg főként kínszenvedés, ha csak egyikünk érzi úgy, lépnie kell.
Ha épp szakítás előtt állsz, de nem tudod, hogyan vidd véghez úgy, hogy a legkisebb fájdalmat okozd a másiknak, fontold meg az alábbi tanácsokat.

MIT TEGYÉL?

1. Ha eldöntötted, tedd meg minél hamarabb!
Miután meghoztad a döntésedet, ne halogass, ne várj vele – közöld az "áldozattal" maximum egy héten belül. Nem lesz kevésbé fájdalmas, kevésbé kellemetlen, akármeddig is vársz vele. Tudod, a másik fél valószínűleg úgyis érzi a feje felett gyülekező sötét fellegeket – ne tartsd őt fölösleges bizonytalanságban, ne adj neki hiú reményeket.

2. Légy határozott!
Úgy közöld a szándékodat, hogy kétség se férjen hozzá, te tényleg ezt akarod. Ha elég határozott vagy, nem marad helye győzködésnek, könyörgésnek. Ha mégis kibukik a "de" szócska az illetőből, inkább vágj a szavába – tán jobb is, ha megsértődik – egyszerűbb lesz a kapcsolat lezárása.

3. Válassz nyilvános helyet a szakításhoz!
Lehet az egy park vagy étterem – csak arra figyelj, hogy ne pont a kedvenc kocsmája legyen a helyszín. Semmiképp ne szakíts vele az otthonában: gondolj csak bele, milyen lehet minden egyes reggeli kávénál arra gondolni, hogy "pont itt álltam, amikor XY összetörte a szívem"...


Fotó: Europress

MIT NE TEGYÉL

4. Ne légy gonosz!
Nyilvánvaló, a szakítás okát közölni kell. Ám ezt ne úgy tedd, hogy közben azokat a "hibáit" is a szemére veted, amiktől te ugyan hülyét kapsz, de amikről ő nem igazán tehet. Pl. ne mondj neki olyanokat, hogy "utálatos, amikor cuppogsz álmodban", egyszóval, ne vigyél be övön aluli ütéseket. Persze, ha a kritikád építő jellegű (pl. ha alkoholfogyasztási túlkapásaira szeretnél rávilágítani), azt semmiképp ne tartsd magadban!

5. Ne dobd be a "legyünk barátok" klisét!
Valljuk be őszintén, ez csak a legritkább esetekben működik! Udvarias szófordulat, ami sosem, vagy csak hosszú-hosszú idő múlva válhatna valóra. Ha az illető szenved, ne hívd, ne üzenj neki legalább egy hónapig, még akkor se, ha ő adta neked a legjobb szakmai tanácsokat (amire most nagy szükséged lenne), vagy ha ő volt az, aki bármit meg tudott javítani (és neked épp most halt be az okostelefonod).