Bőrápoló házi praktikák télire: 5 tipp

Borítókép: Bőrápoló házi praktikák télire: 5 tipp
Hatékony szépségtippek, amikhez nincs szükség drága kencékre! (Elég lesz az, amit a hűtőben vagy a fürdőszobapolcon találsz.)

Az őszi-téli szezonban, ahogy beindul a fűtés, drasztikusan csökken a páratartalom az irodákban, lakásokban. A hipermarketekben kapható levegőpárásító készülékek sajnos csak maximum fél-egy százalékot képesek növelni a levegő páratartalmán. A legjobb megoldás az lenne, ha több kilónyi vizes ruhával teregetnéd körbe a lakást, de ezt ugye (szerencsére) csak ritkán tudod megvalósítani. Íme néhány hatásos tipp otthoni bőrápolásra, amelyek segítségével felveheted a harcot a szárazszág ellen és megóvhatod a bőröd a kiszáradás kellemetlen következményeitől!


Fotó: www.photl.com

1. Amire a modellek esküsznek: citrom és tejföl
Munkánk során több olyan tündöklő szépségű fotómodellel is találkoztunk, aki a következő szépségrituáléra esküszik:
- mosd meg az arcod alig langyos vízzel
- dörgöld át alaposan egy cikk citrommal, fél-egy percet hagyd rajta a bőrön, attól függően, mennyire csíp
- öblítsd le langyos vízzel
- az arcot (nyakat és dekoltázst is lehet) kend be vastagon magas zsírtartalmú tejföllel
- 10-15 perc után papírtörlővel tüntesd el a felesleget

Miért jó? Tökéletes bőrápolás házilag, természetes anyagokkal: a citrom bőrradírként funkcionál, eltünteti az elhalt hámsejteket, a száraz, hámló részeket kisimítja; a tejföl hidratál és nyugtat, rugalmassá, puhává teszi a bőrt.

2. Sütés, főzés, kézápolás
A hideg időszak az arc mellett a kezeket is rendkívüli módon megviseli, ezért fokozottan figyelj a hidratálására. (Így nem csupán a szépségért teszel, de a komfortérzeted is javul majd.)


Fotó: www.photl.com

Az ünnepre való készülődés közben, akár a konyhában tüsténkedve is áldozhatsz néhány percet a szépség oltárán. Kolleganőnk plédául a karácsonyi süteménykészítésbe építette bele egyik kedvenc rituáléját: tepsi-kivajazás után a maradék vajat jó vastagon elkeni a kacsóin, fel egészen a könyökéig, és öt-tíz percig rajta hagyja (attól függően persze, hogy mennyi ideig melegszik be a sütő:). Konyhai törlőpapírral felitatja a felesleget, majd folytatja tovább a tüsténkedést.

Miért jó? A zsíradékban gazdag vaj valóságos gyógyírként hat a mosogatástól, hidegtől, szatyorcipeléstől kikészült kézbőrre. Kolleganőnk bevallása szerint a keze még napokig puha, selymes és hidratált marad a vajas "pakolás" után.

3. Kivágjuk vagy ne vágjuk ki?
Mármint a körömágyat. Úgy véljük, a fenti kérdés legalább annyira megosztja a nőket, mint a liliputiakat a tojásfeltörés dilemmája. Sajnos az ajándékok utáni szaladgálás, nagytakarítás, lakásdekorálás, stb. stb. mellett valószínüleg nem jut időd manikűrösre, ám egy kis odafigyeléssel te magad is gondoskodhatsz az ápolt körmökről.


Fotó: www.photl.com

Hazai sminkmesterek ajánlották a következő módszert - figyelem, csak akkor működik, ha rendszeresen végezzük!
- az esti fürdőszobai szeánsz előtt told vissza a körömágyat
- az utolsó kézmosásnál körömkefével alaposan dörzsöld át a körmeidet és a körömágyat
- vágd le a beszakadt részeket, ha vannak ilyenek
- masszírozz olívaolajat a kézbőrbe, különös tekintettel a körmökre, a körömágyra
- éjszakára húzz cérnakesztyűt, és hagyd, hogy az olaj kifejtse jótékony hatásait

Miért jó? A körömkefe alaposan felpuhítja a körömágyat, eltávolítja a száraz darabkákat, így az olívaolaj alaposabban be tud szívódni a bőrbe.

4. Figyeljünk a lábakra is!
Lábaink a telet meleg zokniba, harisnyába, csizmába bújtatva vészelik át, ennek ellenére nem szabad róluk sem megfeledkezni! Harcolj a bőrkeményedések ellen, hogy ha majd egyik napról a másikra megérkezik a jó idő, azonnal belebújhass a kedvenc szandálodba, és ne kelljen a kirepedezett sarok szindrómától szenvedned.


Fotó:

Beautyszerkesztőnk az alábbi "lábpuhító" módszerre esküszik:
- szárazon dörzsöld át a megkeményedett részeket egy durvább körömreszelővel
- áztasd mandulaolajos vízben 10-15 percig, majd dörzsöld át habkővel a problámés részeket
- zsíros lábkrémmel alaposan kend be (a legjobb a méhviasz tartalmú készítmény), majd húzz rá pamutzoknit
- ismételd hetente a kezelést

Miért jó? Bár sok pedikűrös óva int a habkőtől és a bőrkeményedések otthoni lefaragásától, gyakran sajnos ez az egyetlen hatékony megoldás a lábak ápolására. A rendszeres krémezés késlelteti ugyan a kiszáradást, ám a már meglévő bőrkeményedéseket nem tünteti el.

5. Égnek álló hajszálak
Gyakori és jól ismert probléma: a száraz levegő (és a műszálas kabát) hatására az elektomossággal feltöltődödd hajszálaink szanaszét repkednek, égnek állnak (hasonló jelenséget a Csodák Palotájában is látni:). Az Éva magazin divatfotózásain rendszeresen tevékenykedő fodrászmesterek a hajlakkot javasolták ellenszerként.
A fodrászok szerint a hajlakkot hajmosás után a még törölközőnedves hajra kell fújni. Messziről fújd, de ügyelj arra, hogy mindenhová jusson. Hajszárítás előtt keféld át a hajad, így nem ragadnak össze a hajszálak, és a felesleget is eltávolíthatod. A hajlakk nem nehezíti el a hajszálakat, ám megakadályozza, hogy azok összevissza repkedjenek.