Nyitott, trendi, tudományos!

Borítókép: Nyitott, trendi, tudományos!
Mi is az a TEDx?

A TED 25 éve indult Kaliforniában egy kis, exkluzív és különleges konferenciaként, mára világszerte fogalommá vált. A konferenciák fővárosának is nevezik, mivel teljesen megváltoztatta, más dimenzióba emelte a korábban megszokott konferenciaélményt. Így mára a TED a világ talán legizgalmasabb, legkeresettebb és legkomolyabb, nem szigorúan szakmai jellegű konferenciája, amelyet az Ideas Worth Spreading (gondolatok, amelyeket érdemes terjeszteni) szlogen fogalmaz meg legtömörebben.

A TED konferenciák 18 perces vagy rövidebb, gondolatébresztő és szórakoztató előadásokkal rendkívül intenzív és inspiráló élményt jelentenek. Közönségük jellemzően heterogén háttérből érkezik, nyitott, intelligens, jó szándékú és potens.

A TEDx új fejezetet nyitott a TED életében 2009 során: a TEDx programot, az arra érdemes gondolatok terjesztése (Ideas Worth Spreading) jegyében alakította ki és a licensz alapú, önálló szervezésben megvalósuló TED-szellemiségű eseményeket fogja össze világszerte.A TEDxDanubia-t először 2010 januárjában rendezték meg Budapesten, platformot teremtve a határokon átívelő, élvezetes és alkotó felfedezés, párbeszéd, együtt gondolkodás és együttműködés számára.

A márciusi 22-én megrendezendő TEDxDanubia számos izgalmas témával vár mindenkit! Az előadók között szerepel majd Benjamin Allanach, a University of Cambridge elméleti fizika professzora, a CERN kutatója, Brian David Johnson, az Intel vezető jövőkutatója, Al Ghaoui Hesna szerkesztő-riporter és haditudósító, Erőss Zsolt hegymászó és Aubrey De Grey biogenetikus, aki az öregedés megállításának lehetőségét kutatja.

Kiknek szól a TEDxDanubia?
Akik kíváncsiak, felfedezni, megérteni, tenni és alkotni vágynak, és nem félnek az értelmes változástól,
Akikben él a kíváncsiság és felismerték, hogy enélkül nem lehetnek, nem lehetünk versenyképesek a 21. században,
Akik a “lehetséges” gondolkodásmódját képviselik,
Akik hisznek abban, hogy bármennyire is valószerűtlennek tűnik a jelenlegi minták és körülmények alapján, lehetséges és érdemes egy jobb világot teremtenünk az összefogás és a józan ész ereje által,
Akik elutasítják a „miért nem lehetséges ez sem” típusú magyarázatokat,
Akik ismerik az alkotás örömét.


További információk:
www.tedxdanubia.com
http://www.facebook.com/TEDxDanubia
https://twitter.com/TEDxDanubia
http://tedxdanubia.reblog.hu/