Kiderült: Ez az időszakos böjt legnagyobb veszélye, amiről senki sem beszél

Borítókép: Kiderült: Ez az időszakos böjt legnagyobb veszélye, amiről senki sem beszél Forrás: Unsplash
Időszakos böjtbe kezdenél? Előtte mindenképpen érdemes tájékozódni a kockázatokról! Íme a legfontosabb tudnivalók a szakértők szerint!

Tavasszal sokan kezdenek bele az időszakos böjtbe, egyrészről a fogyás reményében, másrészről pedig azért, hogy egy kicsit megtisztítsák a testüket, szervezetüket. A cél fontos, azonban azt már sokkal kevesebben tudják, hogy az időszakos böjt kockázatokkal is járhat, ha nem vagyunk tisztában pontosan a dolgokkal. A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége elárulta, hogy mi az amire mindenképp oda kell figyelnünk, ha egy ilyen kúrába kezdünk!

Mi is pontosan az időszakos böjt?

Az időszakos böjt a táplálékfogyasztás időzítésére összpontosít, nem pedig önmagában az elfogyasztott táplálék mennyiségére és minőségére. Többféle módszer létezik belőle:

  • 5:2 diéta: hetente két böjti nap és öt nap étkezés
  • naponta váltakozó böjt: 0-500 kcal „böjtnaponként” és választható kalóriabevitel a többi napon
  • 16:8-as diéta: 24 órán belül 16 órás böjt és 8 órás táplálékbevitel.

A szakértők szerint az időszakos böjttel közel azonos eredményt lehet elérni 8-12 hét alatt, mint egy klasszikus, kalóriacsökkentéses diétával. De ahogy azt tudjuk, mindenkinek más módszer válik be, máshoz tudja magát tartani, ezért nem kell félnünk az időszakos böjttől sem, ám alaposan utána kell néznünk a kockázatoknak, illetve érdemes egy dietetikussal is konzultálni. Lássuk, mire kell figyelni!

Kattints a galériára, hogy megtudd, milyen kockázatai lehetnek az időszakos böjtnek!

Az InStyle magazin írása.