A tudomány tudja, mikor kéne reggel kelned

alvás Forrás: Glasshouse Images / Getty Images
A szakemberek szerint nem érdemes álomszuszékként lustálkodni.

Számtalan előnye van az alvásnak, csökkenti a stresszt, jó hatással van a memóriára, ráadásul akár segíthet abban is, hogy megszabaduljunk a felesleges kilóktól. Sajnos azonban némileg el kell keserítenünk az álomszuszékokat: a Journal of Psychiatric Research című szaklapban megjelent tanulmányban arra jutottak a szakemberek, hogy azok az emberek, akik reggel hatkor, vagy még korábban kelnek, 25%-kal kisebb valószínűséggel küzdenek depresszióval, mint az éjjeli baglyok.

Bárki könnyedén átállíthatja a biológiai óráját, aztán már sokkal könnyebb hozzászokni az új rutinhoz. A tested imádni fogja a változást, mert ez a természetes működési mechanizmusunk
nyilatkozta Dr. Bailey Bosch.

A szakember emlékeztetett, hogy a villanykörte feltalálása előtt az emberek már akkor lefeküdtek aludni, mikor besötétedett. Bosch hozzátette, hogy azok, akik korán fekszenek és korán kelnek, kevésbé éreznek fáradtságot napközben, illetve érzelmileg is sokkal stabilabbak. Mikor arról kérdezték, ő mit szeret a legjobban a koránkelésben, azt mondta: így sokkal több ideje van élni, nem csak darálja egymás után a teendőket, hanem ráér egy kicsit kikapcsolódni, és rácsodálkozni a világra.