Mikor lyukasszuk ki a gyerek fülét?

Borítókép: Mikor lyukasszuk ki a gyerek fülét?
Ti hány éves korban engedélyeznétek lányotok számára a füllyukasztást?

Kislányunk jövő hónapban születik, de a leendő keresztmama már megvette számára a piros köves fülbevalót. Hogyan közöljük vele, hogy füllyukasztásról egyelőre szó sem lehet? – kérdezte olvasónk,Márti Pécsről

Választhatnátok kevésbé hiperaktív keresztanyát, de akkor még nagyobb lenne a sértődés. Inkább mondjátok meg kedvesen, hogy az ékszer szerencsére nem romlik meg, és megvárja, amíg a gyerek maga kéri a füllyukasztást. Egy 6-7 éves leányzó már el tudja dönteni, hogy hajlandó-e megszenvedni a szépségért. A fülbelövés miatt nem kell orvoshoz fordulni; néhány ékszerszalonban fájdalommentesen és pillanatok alatt elvégzik a beavatkozást. A frissen keletkezett lyukacskába nem kerülhet bizsu, a seb gyógyulása idején kizárólag nemesfém ragyoghat a fülcimpában. A keresztmama boldog lesz, ha a lányod az elsős évnyitóján a piros köves fülbevalóját viseli.


Fotó: Éva magazin, Red Dot

Egyetértesz az Éva szerzőjének válaszával?
Neked hány éves korodban lyukasztották ki a füled?És a lányodnak? Írd meg nekünk
emailben vagy kommentben!
Hasonló kérdéseket tettünk fel szerkesztőtársainknak is. Íme a válaszaik:

„Kéthónapos koromban anyukám maga lyukasztotta ki a fülemet saját kezűleg. Én ezt sosem tenném a lányom tudatos beleegyezése nélkül, dehát fiús anyuka vagyok. :)" (Majsa Krisztina szerkesztő)

„Tizenhét éves koromban anyukám vitt el. Nagyon féltem tőle, pedig akkoriban vezették be a fájdalommentes fülbelövést. De aztán olyan jól sikerült a dolog, hogy egy hét múlva még egy lyukat csináltattam a fülcimpámba. Anyukámnak az volt a véleménye, hogy majd ha elég nagy leszel ahhoz, hogy te is akard, akkor legyen." (Rózsa Szonja művészeti vezető, InStyle)


Johannes Vermeer leghíresebb festménye, a Lány gyöngy fülbevalóval (fotó: Wikipedia)

„Amikor megszülettem, rögtön kaptam fülbevalót. Nálunk ez volt a hagyomány. Ha rajtam múlik. viszem tovább, ha aktuális lesz. De azért megbeszélem a dolgot a férjemmel..." (Ribánszky Ágota online szerkesztő)

„Néhány éves voltam, de azóta már majdnem benőtt a lyuk a fülcimpámon. Egy darabig hordtam ilyen egyszerű kis fülbevaló-pöttyöket, de már régesrég nem. Lezártam ezt a korszakot az életemben. :)" (Ágh Marina online szerkesztő)

„Gyerekként hiába rimánkodtam, anyám a sarkára állt, és közölte, hogy majd ha 14 éves leszek. Az sokára lesz, gondoltam, és elfelejtettem az egészet. 19 éves koromban megláttam a Fülbelövés feliratot egy áruházban, és 10 perc múlva már egy pici arany bogyó virított a fülemben. Ma már egész fülbevalógyűjteményem van, más ékszert nem is nagyon hordok, csak azt." (Eörsi Sarolta online szerkesztő)


forrás

„Talán hatéves lehettem, amikor először lett fülbevalóm, de aztán folyton begyulladt a fülem, és ezért nem hordtam. Atizennyolcadik születésnapomon újra elmentem fülbelövésre. Kiderült, hogy akupunktúrás szempontból rossz helyen lyukasztották ki annak idején, és ezúttal kaptam egy pár új lyukat, amik azóta is remekül működnek." (Boós Imola recepciós)

Sosem volt lyuk a fülcimpámon. Nem volt az életemben egypillanat, amikor eszembe jutott volna, hogy szeretnék ilyet. Az én időmben ez a keresztelővel járó szokás volt, és engem nem kereszteltek. A lányom viszont kilyukasztatta a fülét tizenéves korában, több helyen is. Sőt, a fiam is. Akkoriban nagy divat volt. Én úgy voltam vele, hogy ha nekik tetszik, akkor csinálják."(Betlen Katalin szerkesztő)


Szöveg: Rojkó Annamária,Eörsi Sarolta