Elidegenedés a gyerekszületés után: 3 tanács, amit érdemes megfogadnod

Borítókép: Elidegenedés a gyerekszületés után: 3 tanács, amit érdemes megfogadnod Forrás: pexels/Baran Kilic
Mit lehet tenni azért, hogy megelőzzétek az eltávolodást? Ha ezt a 3 tanácsot megfogadod, máris közelebb kerülhetsz a válaszhoz!

Egy baba érkezése örömteli, de ha egy kicsit belesünk a rózsaszín cukormáz mögé, sok pár távolodásának a kezdete is egyben. Egy kapcsolatért folyamatosan tenni kell, akkor is, amikor az nem éppen a legkényelmesebb, de ha hosszú távra terveztek a pároddal, megéri.

Fáradtan is tegyetek meg egy valamit

Egy kisbaba rengeteg figyelmet igényel, valójában non-stop a rendelkezésére kell, hogy állj, ezért érthető, ha úgy érzed, már semmi másra – beleértve magadat is – nem jut sem időd, sem energiád. Fáradtan sokkal feszültebb vagy, a türelmed is legalább annyira kevés, mint az átaludt óráid száma, szinte nulla. Ebben az élethelyzetben nehéz rávenni magadat, hogy beszélgessetek a pároddal, nehéz nem ingerülten válaszolni a másiknak, és még egy kisebb dolog is könnyebben kiverheti a biztosítékot, aztán már csak azon kapod magadat, hogy vitatkoztok.

A kezdeti húzós hónapok akár évekkel is elhúzódhatnak: ha huzamosabb ideig nem tudtok beszélni egymással, akkor azt érezhetitek, hogy túl nagy már a batyu, túl sok mindent kellene megoldanotok. Nem tudjátok, hol kezdjetek bele, így csak görgetitek magatok előtt az egész problémahalmazt. Éppen ezért próbáljatok meg segítséget kérni akár a szüleitektől, akár a barátaiktól, és szakadjatok ki időről időre egy kicsit a megszokásból. Akár egy vacsora erejéig, de már egy közös séta is jót tehet egy szép környezetben. Figyeljetek egymásra, képzeljétek magatokat a másik helyébe, próbáljátok megérteni a másik oldalt, mert így könnyebben átvészelhetitek a nehezebb időszakot.

Forrás: pexels/Kristina Paukshtite

Ne feledjétek: nem tart örökké!

A gyereknevelés rengeteg örömet és rengeteg olyan pillanatot ad, amiből töltekezhetünk, tanulhatunk, erőt meríthetünk. De olyan helyzetek is bőven akadnak, amikor úgy érezzük, elfáradtunk, tanácstalanok vagyunk és nem tudjuk, hogyan oldjunk meg egy problémát.

Minden életkornak megvannak a maga szépségei és nehézségei is, éppen ezért, ha egy nehezebb periódusban vagytok, igyekezzetek tudatosítani magatokban, hogy nem tart örökké. Ez egyszerre ad megkönnyebbülést, és egyszerre hívja fel arra is a figyelmet, hogy értékeljük azt, amink van.

Pihenjetek!

Vannak olyan szülők, akik akkor érzik magukat szerethetőnek, jónak, elfogadhatónak, ha folyamatosan bizonyítanak – a gyerekükön keresztül is –, tesznek, vesznek, szervezkednek, magyarán állandóan pörögnek. A legjobb, ha nem hozzájuk méred magadat, hanem azt figyeled meg, hogy mik a gyereked szükségletei és igényei, továbbá a saját és a párod igényeiről sem felejtkezel meg – természetesen, ez akkor működik, ha kölcsönös.

Bármilyen dinamikájú is a kapcsolatotok, pihenésre mindenkinek szüksége van, ezért, ha már nem újszülött a baba, szakítsatok arra időt, hogy elmenjetek akár egy hétvégére is valahová kikapcsolódni. Vihetitek a nagymamát is, aki segít a gyerek körül, és egy kis időre vele is hagyhatjátok, hogy tudjatok egy kicsit romantikázni is!

Kattints galériánkra 5 tippért a boldog házasságért!