5 egyszerű masszázstechnika, amit ki kell próbálnod: javítják a keringést, az immunrendszert és oldják a stresszt!

Borítókép: 5 egyszerű masszázstechnika, amit ki kell próbálnod: javítják a keringést, az immunrendszert és oldják a stresszt! Forrás: pexels/Arina Krasnikova
A masszázsnak – amellett, hogy rendkívül kellemes program – komoly stresszoldó, keringésjavító, immunerősítő hatása is van. Sajnos nem mindig fér bele az időnkbe vagy a büdzsénkbe, hogy elugorjunk kedvenc szalonunkba, és persze pont akkor nincs mellettünk senki, akit megkérhetnénk egy alapos átgyúrásra, amikor a legnagyobb szükségünk volna rá. Szerencsére azok a pontok, testrészek, amelyek a leggyakrabban befeszülnek, könnyen elérhetők és – bár nem ugyanaz – magunk is átmasszírozhatjuk őket, ha gyors feszültségoldásra vágyunk.

Ez a cikk az ÉVA Magazin 2016-os 4. lapszámában jelent meg először „Mini masszázsok" címmel.

Tudtad, hogy a korábbi lapszámainkat újra megvásárolhatod? Kattints ide!

A FEJ

Egy jó kis fejmasszázs élénkít, jókedvre hangol és még a fejfájást is képes megszüntetni. Így csináld: a hüvelykujjakat a halántékra, az ujjbegyeidet a homlokodra tedd, úgy, hogy a középvonalnál – az orrod felett – találkozzanak. Gyengéden nyomogasd néhányszor a homlokod az ujjbegyeiddel, majd ezzel a kéztartással és mozdulattal indulj felfelé a fejtetőd felé. Először a haj vonalánál állj meg és nyomogass, majd a fejtetőn, utána közvetlenül mögötte, végül a tarkódnál. Ha végigértél, kezdd újra a mozdulatsort a homlokodnál, de most úgy, hogy az ujjbegyeid között legyen egy-másfél centis távolság. Ismételd újra és újra, fokozatosan távolítva az ujjbegyeket egymástól, amíg a kobakod teljes felületét átmasszíroztad.

A NYAK

Nagy valószínűséggel te is rosszul tartod magad ülés közben, rosszul van beállítva a széked és nem a megfelelő magasságban áll az asztalod, a monitorod. A nyaki izmok befeszülése sokszor komoly fejfájást is okozhat. Ha érzed, hogy fáj, a következőt tedd: ülj egyenesen a székedben, jobb kezedet tedd a fejedre és gyengéden húzd meg a fejed úgy, hogy a jobb füled a jobb válladhoz közelítsen. Csináld meg a másik oldalra is, majd jobb ujjbegyeidet tedd a tarkódra, a gerinced végénél, koponyád alatt jobboldalt található izomra – ez nyomásra általában igen érzékeny. Finoman nyomást gyakorolva húzd végig az ujjaidat a gerinced mentén, egészen a válladig. Ismételd többször, mindig fentről lefelé haladva, majd csináld meg a másik oldalon is.

Forrás: pexels/Ivan Samkov

A VÁLLAK

Ha a vállaid bemerevednek, gyakran a lapocka körüli izmokra sugárzik a fájdalom. Ahhoz, hogy enyhítsd a kellemetlen érzést, szükséged lesz egy teniszlabdára. Állj közel a falhoz háttal és a labdát helyezd a jobb lapockád és a gerinced közé oda, ahol a lapockacsont véget ér. A teniszlabdát a falhoz préselve lassan guggolj le, s görgesd végig a labdát a gerinc egyik oldalán. Ismételd párszor fel-le, majd tedd át a teniszlabdát a bal oldalra.

KÉZFEJ

Szorítsd ökölbe a jobb kézfejedet és tedd a bal tenyeredbe. Öklöddel masszírozd végig a tenyeredet a csuklódtól az ujjtövekig. Ezután csípd a jobb hüvelyk- és mutatóujjad közé a bal hüvelyk- és mutatóujjad közötti részt és masszírozd erősen, körkörös mozdulatokkal. Majd a hüvelyk- és mutatóujjaddal masszírozd végig az összes ujjadat a tövüktől az ujjbegyek felé haladva. Jöhet ugyanez még egyszer, csak most az ujjak oldalát masszírozd úgy, hogy a jobb mutató- és középső ujjad közé fogod a bal kezed ujjait. Ismételd mindezt a másik kezeden is. Használj hozzá kézápoló olajat vagy gazdagabb állagú kézkrémet!

LÁBFEJ

Először finoman gyúrd át a sarkad feletti részt az Achilles-inadnál fentről lefelé haladva – ha sokat jársz magas sarkúban, csináld ezt minél gyakrabban napközben is. Ezután ökölbe szorított kézfejeddel, apró körkörös mozdulatokkal masszírozd át a talpadat a saroktól a lábujjak felé haladva. Befejezésül egyenként fogd meg a lábujjaidat és forgasd meg őket egyik, majd másik irányba. Ez jót tesz a lábujjízületeknek és a nyirokkeringésnek is.

Galériánkban pedig a japán korugi masszázs 5 alapvető gyakorlatát mutatjuk be!