Unatkozni rossz, de nem minden esetben! Az unalom 4 meglepő előnye

Borítókép: Unatkozni rossz, de nem minden esetben! Az unalom 4 meglepő előnye Forrás: pexels/ALan Retratos
Az „unatkozom” szó a szégyentelenül fecsegő kisgyerekek frazeológiájában sokszor visszatér: felnőttként általában nem mondjuk ki hangosan, de attól még sokszor érezzük. Nézzük az előnyeit!

Pszichológiai közhely, hogy felgyorsult világunk nagyban dolgozik a nyugalom-unalom ellen. A média, a közösségi oldalakra posztolt számtalan eseménydús, agyonfilterezett és retusált fénykép, történet és videó szintén azt sugallja, hogy napjaink fabatkát sem érnek fordulatok és különleges élmények nélkül. Rohanjunk, tevékenykedjünk, hasznosuljunk, dolgozzunk, tanuljunk, utazzunk, szórakozzunk, zsúfoljuk tele az életünket, ordítja a képünkbe a kor. Miért nem választasz valamit a tengernyi lehetőség közül? Csak ülsz ölbe tett kézzel? Nem csinálsz semmit, csak a díványon heverészel és a semmibe meredsz? Lusta vagy, talán depressziós, találgatná a legtöbb ember, például távoli rokonaim, akik rendszeresen beszóltak gyerekkoromban, ha nem sertepertéltem megállás nélkül valami munkának látszó tárgy körül.

Forrás: Pexels/Becca Correia
Az unalom nem feltétlen rossz!

Meglepő előnyei lehetnek az unalomnak

Holott a méla unalomnak, az Alberto Moravia által megénekelt állapotnak meglepő előnyei lehetnek: akár vissza is adhat valamit az elveszett aranykorból, amikor a digitális szórakozás híján sokkal gyakrabban találkoztunk ezzel a gyakran gyötrő és személyiségzabáló jelenséggel, mint manapság. Tanuljuk meg újra a Semmivel eltölteni az időt, és tudatosan fedezzük fel értékeit!

Lássunk közülük néhányat a galériában!