Hamar megkedvelnek új munkahelyeden, ha ezt a 7 tanácsot megfogadod!

Borítókép: Hamar megkedvelnek új munkahelyeden, ha ezt a 7 tanácsot megfogadod! Forrás: pexels/Fox
Munkahelyet váltani eleve nem könnyű dolog: le kell zárnunk magunkban a múltat, a korábbi állásunkhoz fűződő kellemes vagy kellemetlen élményeket, elvágni az érzelmi szálakat, mielőtt valóban „megérkezünk” az új helyre. Függetlenül attól, hogy könnyen beilleszkedő vagy zárkózottabb típus vagy, néhány tanácsot érdemes megfogadnod, hogy a többiek szívesen fogadjanak, és hamarabb belopd magad az új munkatársak szívébe.

Mutatkozz be illendően!

Iskolásan hangzik, sokan mégis ettől jönnek leginkább zavarba. Figyelj oda, hogy ne felejts ki senkit, próbáld rögtön megjegyezni a neveket, és lehetőleg ne törd el senki kezét, csak hogy minél határozottabbnak mutatkozz…

Légy kezdeményező, de ne vidd túlzásba!

Az emberek szeretik, ha valaki önálló és proaktív személyiség, azt viszont nem, ha hirtelen mindenben át akarja venni a kezdeményezést. Amit tudsz, oldj meg egyedül és akár előre, próbálj belehelyezkedni a megfigyelő szerepébe, és semmiképp ne tolakodj be mások személyes terébe, főleg ne akard kivenni a kezükből a munkájukat! Még kedvességből se!

Légy hiteles és természetes!

A mosoly sosem árt, de ha nem vagy egy vigyori típus, ne fájdíts meg a szád szélét az örökös erőltetéssel! Kevés visszataszítóbb dolog van, mint ha valaki folyamatosan megjátssza magát, és az egyéniségétől távol álló viselkedésmódokat kényszerít önmagára. Közhelyesen hangzik, de fontos szabály: egyszerűen add önmagadat! Ez persze nem azt jelenti, hogy tedd fel a lábad az íróasztalra, mert otthon is úgy szoktad…

Légy megbízható!

Ha valamit kijelentesz, az legyen is úgy. Ne ígérj meg teljesíthetetlen dolgokat, ne vállald túl magad, ne hidd, hogy meg tudod csinálni, ha látszik, hogy nem fog menni.

Forrás: pexels/Fauxels

Az emberek értékelik, ha valaki tisztában van vele, mit tud határidőre pontosan és precízen megcsinálni, és mi az, ami már meghaladja az erejét. Azt pedig talán nem kell hangsúlyozni, hogy lehetőleg soha ne késs el, hacsak nincs rá valóban komoly okod rá.

Légy visszafogott és érdeklődj!

Semmiképp ne állj neki versengeni a többiekkel. Jobb, ha beilleszkedni akarsz, mint ha látványosan főnökösködni. Nyugodtan kérdezősködhetsz is, ha valamit nem értesz: kevés ember van a világon, aki azonnal átlátja egy új munkahely viszonyrendszerét, teljesen természetes, ha te nem tartozol közéjük!

Ne pletykálj!

Az adott munkahely emberi viszonylatairól való faggatózás azonban biztosan nem az első hetek feladata: könnyen lehet, hogy kellemetlen dolgokba tenyerelsz bele, és akkor már nagyon nehéz a botlásokat visszacsinálni. Szóval a pletykát hagyd későbbre, vagy még inkább felejtsd el mindörökre!

Vihetsz apró figyelmességet ajándékba, de ne érezd kötelezőnek

Sokan szeretnek kávét, aprósüteményt, gyümölcsöt vinni az új munkahelyre, ami valóban hatásos fogása lehet a bevágódásnak. Ha testhezállónak érzed a gondoskodást, cselekedj úgy – és mindig csak olcsóbb, apróbb dolgokkal kínáld a kollégákat, ne hozd őket zavarba látványos és puccos étkekkel! De akkor se érezd magad rosszul, ha ezt a gesztust túlzásnak érzed: egyáltalán nem kötelező ellátnod a kollégáidat.

Galériánkban a legdurvább munkahelyi sztorikat szedtük össze, aminek kirúgás lett a vége!