Hogyan fogyjunk szinte észrevétlenül a szülés után: 3 egyszerű tipp

Borítókép: Hogyan fogyjunk szinte észrevétlenül a szülés után: 3 egyszerű tipp Forrás: europress
Energetizáló tippek, amelyektől jobban érzed magad a bőrödben.

Kisbaba mellett az ember élete teljesen felborul, és ilyenkor nyilván nem az a legfontosabb szempont, hogy a testünk a csúcsformájában legyen. Persze sokkal jobban éreznéd magad, ha úgy néznél ki, mint Zoe Saldana pár hónappal az ikrei születése után... de ez alkat és még sok minden más kérdése is.

A legfontosabb tanácsunk: türelem. Még a legállhatatosabb anyukák nagy részének is legalább egy évükbe telik, mire visszanyerik a terhesség előtti alakjukat (és legyünk őszinték, sose lesz már ugyanolyan). Ezért a legtöbb, amit tehetsz, hogy amikor csak lehet, az egészségesebbet választod –csokis keksz helyett gyümölcs, lift helyett lépcső–, amivel csökkented a stresszt, a szétesettség érzését és úgy mellesleg fogysz is. Nézzük részletesen, mik azok az apró döntések, amiket meghozhatsz a testedért és a jó közérzetedért:

[cikk=41089]

1. Mozogj, amint bírsz

Minél előbb kezdesz 10–15 perces babakocsis vagy hordozós sétákat tenni, annál jobb. Persze nálad senki nem tudja jobban eldönteni, hogy mire állsz már készen! Szóval ne ostorozd magad, ha egy hónappal a szülés után még nem tudsz tovább elgyalogolni a mosdónál. Hat hét elteltével babakocsis intervall gyaloglásokat is bevethetsz. Egy sima 26 perces edzés így nézhet ki például:

Bemelegítés: 5 perc

Gyalogolj egyenes háttal és derékkal laza tempóban, a babakocsi fogantyúját tartsd el magadtól úgy 15 cm-re.

Az intervall rész: 18 perc

Gyalogolj olyan tempóban, amitől felgyorsul a pulzusod, 30 másodpercig. Majd lassítsd le a tempót 60 másodperc erejéig. Ismételgesd ezt a két lépést 12 alkalommal.

Levezetés: 3 perc

Gyalogolj olyan lassan, ahogy csak akarsz, a lényeg az, hogy mire megállsz, lelassuljon a pulzusod.

Ezzel az egyszerű edzéssel kiszellőztetted a fejed– és a babáét is!–, hosszú távon pedig csökken a stressz, felgyorsul az anyagcseréd, ja és persze olvadnak a kilók. Az is fontos, hogy megbeszéld magaddal: hetente hány alkalommal folytatsz a ráérős-csevegősnél egy kicsit intenzívebb sétát. Ha hozzászokott az elméd és a szervezeted, bátran emelheted a tétet.

2. Egyél okosan

Aki szoptat, továbbra is kettő helyett eszik, tehát semmiképp ne csökkentsd drasztikusan a napi kalóriabeviteledet. Az egészséges kaják viszont nagyban javítják a közérzetedet, növelik az energiaszintedet, sőt, egyes kutatások szerint a gyereked is nagyobb valószínűséggel lesz kevésbé válogatós, ha azt látja, hogy az étrended nagyját zöldségek és gyümölcsök teszik ki. Itt van néhány gyorsan összedobható, egészséges fogás, amivel csakis jót tehetsz a szervezetednek:

[cikk=32606]

  • Teljes kiőrlésű szendvics grillezett pulykával, friss paradicsommal és grillezett hagymaszeletekkel. Tehetsz hozzá salátazöldet, lájtos majonézt vagy mustárt (olvasd el a címkét, hogy ne legyen benne hozzáadott cukor) és bármilyen friss gyümölcsöt.
  • Grillezett hamburger-húspogácsa teljes kiőrlésű zsömlében, grillezett hagymával, savanyú uborkával, grillezett cukkinivel és parmezánnal.
  • Zabkása áfonyával vagy más bogyós gyümölccsel és tejjel vagy joghurttal.
  • Lencseleves, saláta grillezett csirkemellel vagy lazaccal, vinegrett-öntettel és teljes kiőrlésű zsömlével.

3. Engedd el a stresszt

Oké, könnyű azt mondani. A stresszmentesség általában nem megy csak úgy, mert elhatároztuk... Viszont a stressz-szint emelkedése bizonyítottan összefügg a hízással, mint azt ebben a cikkben is levezettük. Mivel azt igazán nem szeretnénk, hogy amiatt is stresszelj, hogy mennyit stresszelsz :), ezért gyorsan adunk néhány tippet lazításhoz:

  • Aludj, amikor a baba alszik. Mosogasson helyetted a férjed vagy a takarítónő. Sokszor jobbat teszel magadnak és a környezetednek, ha legalább elkezded pótolni az alváshiányt.
  • Kérj masszázst– ha nincs pénzed masszőrre, akkor a férjedtől, partneredtől, barátnődtől, a nagyobb gyerektől... Minden ide vonatkozó tanulmány azt mutatja ki, hogy a masszázs csökkenti a stresszért felelős kortizol hormont, viszont növeli a boldogsághormon, az oxitocin szintjét.
  • Tölts minél több időt a szabad levegőn. Leginkább a természetben. Ez csak jót tehet neked is, a babádnak is.
  • Napi 6 perc csak magadra. Már ennyi is elég lehet, hogy rendezd a gondolataidat, lecsendesítsd az agyadban futkározó aggodalmakat. Ha megetetted a gyereket, nyugodtan átadhatod a jelen levő apukának vagy nagymamának hat percre és félrevonulhatsz olvasni, kávézni, imádkozni, meditálni, forró fürdőt venni... Már az első alkalom után érezni fogod, hogy milyen jót tettél magaddal– és így közvetve a gyerekeddel is.

Via: parenting.com,